18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cizre'de başarılı öğrenciler ödüllendirildi - 12:28

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2010-2011 eğitim-öğretim yılında dereceye giren öğrencilere çeşitli teşvik ödülleri verildi.
Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2010-2011 eğitim-öğretim yılında dereceye giren öğrencilere çeşitli teşvik ödülleri verildi.
    Şırnak genelinde, bölge düzeyinde ve ulusal düzeyde çeşitli sportif alanlarda ve fen dallarındaki proje yarışmalarında derece alan öğrenciler, Cizre Öğretmenevi'nde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törene Cizre Kaymakamı Mehmet Ali Sağlam, Cizre Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, ilçe Jandarma Komutanı Ahmet Solaklar, Milli Eğitim Müdürü İhsan Gören, dereceye giren okulların müdürleri ve öğrenciler katıldı.
    Törenin açılış konuşmasını yapan Cizre Milli Eğitim Müdürü İhsan Gören, öğrencilerin katıldıkları çeşitli yarışmalarda aldığı dereceleri anlattı. Öğrencilere imkân verilmesi halinde çok önemli başarılar elde edeceklerini belirten İhsan Gören, özellikle sportif, görsel ve diğer özel yetenek isteyen alanlarda kendisini gösteren öğrencilere yönelik olarak gelecek eğitim-öğretim yılında açacakları güzel sanatlar ve spor lisesiyle öğrencilere kendi alanlarında üniversite yolunu açacaklarını kaydetti.
    Kaymakam Mehmet Ali Sağlam ise dereceye giren öğrencileri kutladı. Öğrencilerin başarılarının devamını dileyen Sağlam, başarının, aynı zamanda da öğretmenlerin ve idarecilerin de başarısı olduğunu dile getirdi.
    Eğitim konusunda kendilerinin de yanlışları olduğunu dile getiren Kaymakam Sağlam, "Çocuklarımızın ilkokuldan itibaren böyle bir yığın içerisine sokuyoruz ve nerde ise lise sona kadar. Birde eğitim de çoklu zekâ denen bir şey var. Yani her öğrencinin zekâsı farklıdır. İşte onu yakalamak lazımdır. Bazı öğrenciler sözel de daha başarılı, bazıları sayısal da, bazıları bireysel, bazıları görselde daha başarılı olur. Bunu iyi bir sistem içerisinde oturtmak lazımdır. Öğrencilerimizi sadece bir dalda değil farklı farklı dalda yetiştirmek lazım. Öğrencilerimiz çok yönlü olması lazım. Sadece ders çalışmakla olmuyor bu işler. Ben inanıyorum ki burada spor da başarılı olan öğrenciler derslerinde de başarılıdırlar. Ben idareci arkadaşlardan bu konuda rica ediyorum. Öğrencilerimizi yer yönde, her dalda yetiştirsinler." diye konuştu.
    Daha sonra dereceye giren öğrenciler tek tek çağrılarak ödülleri verildi. İl üçüncülerinin ödüllerini Cizre Emniyet Müdür Yardımcısı Leman Soylu, il ikincilerinin ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Gören, il birincilerinin ödüllerini Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, bölge birincilerin ödüllerini ise İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Solaklar verdi. Türkiye birincileri olan Cizre Fen Lisesi ve Cizre Lisesi öğrencilerin ödüllerini Kaymakam Mehmet Ali Sağlam takdim etti.
    Ayrıca Kaymakam Mehmet Ali Sağlam, İNEPO Türkiye birincisi olan Cizre Fen Lisesi öğrencileri Esra Nur Sakin ve Muhammet Yargatekin'e plaket verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA