24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Çöp kamyonu gecekondunun çatısına uçtu - 02:57

Üsküdar'da dar ve kaygan sokaktan geri geri çıkmaya çalışan çöp kamyonu, gecekondunun üzerine devrildi.
Üsküdar'da dar ve kaygan sokaktan geri geri çıkmaya çalışan çöp kamyonu, gecekondunun üzerine devrildi. Kamyon şoförü kazadan hafif sıyrıklarla kurtuldu. Çatının çökmemesi olası can kaybını önledi.
Olay, Yavuztürk Mahallesi Nesrin Sokak'ta dün saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Dursun Ali Sarı, Üsküdar Belediyesi'ne ait 34 BK 1804 plakalı çöp kamyonu ile Nesrin Sokak'a geldi. Kar yağışı sebebiyle yolun kaygan olduğunu fark eden Sarı, dar olan sokaktan geri geri çıkmaya çalıştı. Dursun Ali Sarı'nın kullandığı çöp kamyonu, kontrolden çıkarak, Fikret Denkli'ye ait iki katlı gecekondunun üzerine devrildi.
Gecekonduda oturan vatandaşlar, duydukları gürültüyle beraber kendilerini dışarı attı. Olayı anlatan Fikret Denkli, büyük bir gürültü duyduklarını ve hemen dışarı kaçtıklarını söyledi. Denkli, olay sırasında kendisiyle birlikte evde 6 kişi bulunduğunu ve büyük korku yaşadıklarını ifade etti. Çatıdaki kamyonun kaldırılmasını bekleyen Denkli, geceyi komşularının evinde geçireceklerini belirtti. Denkli, kamyon şoförüne de kendilerinin yardım ettiğini kaydetti.
Kaza sebebiyle olay yerine ilk olarak itfaiye ekipleri geldi. Kamyonun itfaiye imkanlarıyla kaldırılamayacağının anlaşılması üzerine olay yerine vinç getirildi. Vinçle yapılmaya çalışılan müdahale de sokağın dar ve eğimli olması sebebiyle durduruldu. Vincin çalışma yapmaya çalıştığı sokakta kayma sebebiyle açılma meydana geldi. Yetkililerin çöp kamyonunu çatıdan kaldırma çalışmaları devam ediyor.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA