21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Çukurova Üniversitesi'nde 'Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru' paneli - 16:04

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru konulu panel, Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsündeki İ.
Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru konulu panel, Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsündeki İ. Akif Kansu Konferans Salonu'nda 28 Mayıs Cumartesi günü saat 09.30'da yapılacak.
Paneli, Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte genel merkezi Ankara'da bulunan Kamu Hukukçuları Derneği düzenliyor. Panelin oturum başkanlığını, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faruk Bilir yapacak.
Katılımcılar arasında; Anayasa Mahkemesinin akademisyen Raportörü Yrd.Doç.Dr. Musa Sağlam da var. Sağlam; Anayasa Mahkemesine bireysel başvurunun Türkiye'de nasıl uygulanacağından bahsedecek. Anayasa Mahkemesine yapılacak bireysel başvurunun temel hak ve özgürlüklerin korunmasındaki öneminden ve diğer ülkelerdeki uygulamalarının da konuşulacağı panelin diğer katılımcıları ise; Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç Dr. Bülent Yavuz ile Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İİBF. Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Nuran Koyuncu. Panel sonrası kamu hukukçuları, Çukurova Üniversitesi Sosyal Tesislerinde bir araya gelecek ve Kamu Hukukçuları Derneği Genel Başkanı Hüseyin Güzeler'in kamu hukukçularına vereceği yemek ile program son bulacak.
Panel öncesi görüşlerini açıklayan Kamu Hukukçuları Derneği Genel Başkanı Hüseyin Güzeler, kamuda çalışan tüm hukukçuları kaynaştırmak için ülke genelinde programlar yaptıklarını ve yapacaklarını söyledi.
Güzeler, "Kamudaki sorunları bireysel olarak çözmek mümkün değil. Bunun yerine bir araya gelerek ve kaynaşarak sorunların üstesinden gelmeliyiz." diye konuştu.
Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Çeker ise daha kaliteli bir eğitim için, eğitim ve öğretimin, ders dışındaki programlarla da desteklenmesi gerektiği düşüncesiyle etkinlikler düzenlediklerini ifade ederek konuya ilgi duyan herkesi panele davet etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA