22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cumhurbaşkanı Gül: AP raporunda bilgi noksanlığından yanlış değerlendirmeler görüyoruz - 13:35

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Parlamentosu (AP)'nun son Türkiye raporundaki olumsuz bölümlerin, bilgi noksanlığından kaynaklandığını söyledi: "Yargıda köklü reformlar yapıldığını, Anayasa değişikliğinin önemli olduğunu, Türk ekonomisinin nasıl ileri
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Parlamentosu (AP)'nun son Türkiye raporundaki olumsuz bölümlerin, bilgi noksanlığından kaynaklandığını söyledi: "Yargıda köklü reformlar yapıldığını, Anayasa değişikliğinin önemli olduğunu, Türk ekonomisinin nasıl ileri gittiğini söylüyor. Bunun yanında herhalde bilgi noksanlığından kaynaklanan bazı yanlış değerlendirmelerin de olduğunu görüyoruz."
Denizli'de bulunan Gül, valiliğe gelişi sırasında vatandaşların, "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılandı. Valilik girişinin sağ ve sol tarafındaki vatandaşları, tek tek tokalaşarak selamladı. Daha sonra makama geçen Cumhurbaşkanı Gül'e Vali Yavuz Erkmen, el işi süslemeden yapılan bir çini ve Denizli horozu maketi hediye etti. Şehrin tarihi ve coğrafi yapısını değerlendiren Cumhurbaşkanı Gül, özellikle arkeolojik ve doğal zenginliğin Denizli ve Türkiye için bir şans olduğunu belirtti.
Bir gazetecinin, Japonya'daki son depremle ilgili düşüncelerini sorması üzerine ise üzüntü verici olduğunu, Japon yetkililerin şu an için resmî bir açıklama yapmadığını söyledi. Türkiye'nin de deprem gerçeğini çok iyi bildiğini, Marmara depremiyle bu acıyı derinden yaşadığını kaydetti. Bu konuda kamu kurum ve kuruluşlarında ciddi çalışmalar yapıldığının altını çizen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ancak vatandaşlara ait konutların da güçlendirilmesi gerektiğini hatırlattı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA