16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cumhuriyet savcısı, milletvekilliği için emekliliğine 3 ay kala istifa etti - 16:23

Eyüp Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı Ali Özgündüz, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.
Eyüp Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı Ali Özgündüz, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından İstanbul 3. bölgeden milletvekili adayı olarak gösterilmeyi beklediğini belirten Özgündüz, "Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'siyaset yapmak isteyen hakim ve savcılar cübbelerini çıkartsın' demişti. Ben de onurla taşıdığım cübbemi çıkarttım." dedi.
Cumhuriyet Savcısı Ali Özgündüz, milletvekilliği adaylığı için emekliliğine 3 ay kala istifa etti. CHP saflarında siyaset yapmak için istifa ettiğini belirten Özgündüz, "Bugün itibariyle istifa dilekçemi verdim. Az önce başsavcı vekilimiz onayladı, HSYK başkanlığına gönderildi. Kısmet olursa inşallah, bu dönem 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde milletvekilliği adayı olacağım." dedi.
Emekli olmak için meslekte 25 yılını doldurmaya yaklaşık 3 ay kala görevi bıraktığını aktaran Özgündüz, "Maalesef emeklilik hakkını elde etmeden istifa etmek durumunda kaldık. Sayın başbakanımız yargı ile ilgili, yargı mensupları, YARSAV'daki arkadaşlarımız açıklama yaptığı zaman, 'hakim ve savcılar siyaset yapmak istiyorsa cübbelerini çıkartıp gelsinler' demişti. Ben de onurla taşıdığım Cumhuriyet savcısı cübbemi çıkardım." şeklinde konuştu.
Caferi cemaati lideri Selahattin Özgündüz'ün kuzeni olduğunu kaydeden Savcı Özgündüz, "Cumhuriyet kelimesi sadece biliyorsunuz, Cumhuriyet savcısının unvanında yer almaktadır. Bu saatten sonra da yine adında Cumhuriyet kelimesi bulunan Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapmaya karar verdik." ifadelerini kullandı.
Kars, Iğdır, Ardahan kökenli hemşehrilerinin ağırlıklı olarak yaşadığı 3. bölgeden aday gösterilmeyi beklediğini aktaran Özgündüz, "Umarım siyasette de ülkemize hizmet etmiş oluruz." dedi.
Ali Özgündüz'ün milletvekili olamaması durumunda görevine dönmesi söz konusu olamayacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA