21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cumhuriyet Üniversitesi'ne hayırseverlerden bir yılda 30,5 milyon lira yatırım - 18:11

Sivas'ta hayırsever vatandaşlar son bir yılda Cumhuriyet Üniversite'ne eğitim gönüllüleri tarafından 30 milyon 750 bin liralık yatırım yapılacak.
Sivas'ta hayırsever vatandaşlar son bir yılda Cumhuriyet Üniversite'ne eğitim gönüllüleri tarafından 30 milyon 750 bin liralık yatırım yapılacak. Yatırımların birçoğunun temeli atılırken bin kişilik 5 yıldızlı öğrenci yurdu ve konservatuar binası yapımına kısa bir süre sonra başlanacak.
Sivas'ın adeta bacasız fabrikası olan Cumhuriyet Üniversitesi, hayırseverler tarafından son bir yılda yapılan yardımlarla hızla büyüyor. Bu destek ve yatırımlardan ilki Zaralı İş Adamları Derneği Başkanı Fethi Aras'ın Zara'ya 4 yıllık Zara Uygulamalı Bilimler Yüksekokul binası yaptırması ile başladı. Daha sonra Divriğili hayırsever iş adamları Prof. Dr. Mahir Tevruz ve Lütfi Abay tarafından Divriği'ye yaptırılan 250 kişilik öğrenci yurdu ile devam etti. Yine Prof. Dr. Mahir Tevruz ve Lütfü Abay tarafından Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesine 250 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu yapımına başlandı. Hafik Belediyesi ve Hafikliler Derneği yöneticileri üniversite yerleşkesine Kreş ve Anaokulu binasının temelini attılar. Hafikli hayırsever iş adamı Orhan Örnek tarafından Hafik'e Kamer Hatun Meslek Yüksekokulu binasının temeli atılarak yapımına başlandı. Ev-Kur Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kan tarafından Üniversite yerleşkesine 1000 kişilik 5 yıldızlı öğrenci yurdu ve konservatuar binası yapımına kısa bir süre sonra başlanacak. Son olarak da hayırsever diş hekimi Osman Gülaç tarafından İlahiyat Fakültesi'ne ek bir bina yapılması çalışmaları devam ediyor. Ek binada uygulama mescidi, çok amaçlı konferans salonu ve kütüphane yer alacak. Hayırsever vatandaşlar tarafından Cumhuriyet Üniversitesi'ne son bir yılda yapılan yatırımların toplam maliyetinin 30 milyon 750 bin lira olduğu öğrenildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA