21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Denizli Belediyesi dokuzuncu yaya üstgeçidini yapıyor - 11:55

Denizli Belediyesi, yayaların daha güvenli şekilde karşıdan karşıya geçmesi için üstgeçit yapmaya devam ediyor.
Denizli Belediyesi, yayaların daha güvenli şekilde karşıdan karşıya geçmesi için üstgeçit yapmaya devam ediyor. Bunlardan dokuzuncusu, Örnek Caddesi'ne yapılmaya başladı. Fen İşleri Müdürlüğü'nün kontrolünde çalışmaları devam edilen üstgeçitte fabrika imalatları tamamlandı, ayaklarının bulunduğu zemin hazırlandı.
Üstgeçit, Denizli Devlet Hastanesi ile Muratdede Mahallesi arasındaki yaya geçişlerinin daha güvenli olması amacıyla inşa ediliyor. Hastane tarafındaki bölüm için duvar 5 metre geriye alınarak kaldırım genişletildi. Üstgeçidin, haziran ayı ortalarında hizmete açılması planlanıyor.
Denizli'ye bugüne kadar sekiz tane yaya üstgeçidi yapıldığını, dokuzuncusunun da kısa sürede tamamlanacağını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mahmud Güngör, "Yollarımızda ulaşımın daha güvenli yapılabilmesi amacıyla üstgeçit projelerimize ayrı bir önem veriyoruz. Üstgeçitler, amaca tamamen ulaşılıncaya kadar yapılacak. Yeni üstgeçidimizin rampa uzunluğu 155, genişliği 3,30, yüksekliği 5,50 ve platform uzunluğu 35 metre. Maliyeti ise 570 bin lira." dedi. Güngör, 10. ve 11. yaya üstgeçitlerinden birinin Umutkent2 ile Umutkent3 konutları arasında, diğerinin 29 Ekim Bulvarı'nda üzerine yapılacağını, projelendirmelerinin tamamlandığını sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA