24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Denizli'de kar temizleme çalışması yapıyor - 16:26

Denizli Belediyesi, dün (8 Mart) başlayan ve bugün de etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle yolların kapanmaması amacıyla çaba harcanıyor.
Denizli Belediyesi, dün (8 Mart) başlayan ve bugün de etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle yolların kapanmaması amacıyla çaba harcanıyor. Bu amaçla Fen İşlerine bağlı toplam 150 kişilik 13 ekip, 20 kar temizleme makinesiyle tuzlama ve temizleme çalışması yapıyor. Temizlik ekipleri ise kamu kuruluşları başta olmak üzere işlek caddelerdeki karları temizliyor. Yol temizliklerine özellikle yüksek kesimlerde ağırlık veriliyor. Şehiriçi ulaşımın yanında Şirinköy, Yenişehir, Gümüşler ve Bağbaşı gibi yakın yerleşim birimlerinin bağlantı yolları da tuzlandı. Ekipler, sabah saatlerine kadar bütün yolları güvenli hale getirdi.
Denizli Belediye Başkan Vekili Osman Zolan, "Sabahtan itibaren özlediğimiz kar yağışı gerçekleşti. Yarın da devam edeceği uyarısı geldi. Bununla ilgili ön bilgimizi almış ve hazırlıklarımızı yapmıştık. Şu anda yolarımızın açık kalması ve buzlanma olmaması için özellikle ana arterlerde yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bu güzel karın sonunda olumsuzluk yaşanmamasını istiyoruz. İnsanlarımız karın güzelliğini yaşasın. Bunun için ekiplerimiz, sabahtan itibaren yine ertesi gün sabaha kadar çalışacak." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA