21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Denizli'nin 'Altın Kadınları' belirlendi - 17:16

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 2011 Yılı Altın Kadınları'nı belirledi.
Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 2011 Yılı Altın Kadınları'nı belirledi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen törende, 8. Yılın Altın Kadınları ödülleri verildi. Bu yılki değerlendirmeler sonucunda Farklı Meslek dalında Ayşe Dedeoğlu, Sanatçı dalında Hayrünnisa Aydınlıoğlu ve İş Kadını dalında Şebnem Dal Üzülmez seçildi. Ödül törenine Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Belediye Başkan Vekili Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Başkan yardımcıları Aytaç Turgut ve Nilgün Ök, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'nin eşi Ayşen Zeybekci vee çok sayıda davetli katıldı.
Salonu dolduran hanımlara protokol üyelerince karanfil verilen tören, Kadın Meclisi Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisiyle başladı. Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı sürdürmesinin mümkün olamayacağını belirten Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Doğan, Kadınları siyasette daha faal rol almaya davet etti. Doğan, "Siyasete geniş ve faal bir şekilde katılın. Konumunuzu sürekli yükseltmeye ve güçlendirmeye çalışın. Siyasette artan gücünüz, karar alma ve uygulama mekanizmalarındaki etkinliğinizi de beraberinde getirecektir." dedi. Başkan Yardımcısı Çınar ise problemlerin çözümü yolunun eğitim olduğunu belirtti. Çınar, "Her toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda da eli öpülesi kadınlarımızın çeşitli sorunları elbette vardır. Bunları yine kadınımızın katkı ve çabasının yanında hepimizin görev ve sorumluluk almasıyla birlikte çözüme kavuşturabileceğimize inanıyorum." şeklinde konuştu. Başkan Vekili Zolan da kanuni düzenlemeleile pozitif ayrımcılığın hukuka uygun hale geldiğini vurgulayarak, "Artık sıra, kafalardaki 'Yapamaz, yapamayız' düşüncelerini yok etmeye geldi. Bu önyargıyı da ortadan kaldırdığımızda kadınların yapamayacağı, başaramayacağı hiçbir şey kalmaz." diye konuştu. Vali Yardımcısı Acar ise toplumu kadın-erkek diye ayırmanın yanlış olduğunu belirterek, ailedeki eğitimin önemini anlattı. Acar, "Toplumumuzda aile içi şiddet ve töre sorunu eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Çocuklarımıza ve gelecek nesillere bu sorunu göstermemiz ve eğitmemiz gerekiyor." dedi.
Daha sonra Kadın Meclisi Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan oyun sahnelendi. Tasarımları Kadın Meclisi üyeleri tarafından yapılan kıyafetlerin sergilendiği defilenin ardından Altın Kadınlar ödülleri verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA