16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Denizli Valisi Erkmen: Karahayıt ve Pamukkale termal turizm merkezi olacak - 10:32

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Karahayıt ve Pamukkale'yi termal turizme yakışır birer merkez haline getirmek istediklerini söyledi.
Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Karahayıt ve Pamukkale'yi termal turizme yakışır birer merkez haline getirmek istediklerini söyledi. Erkmen, merkeze bağlı Develi köyünde incelemelerde bulunarak vatandaşların sıkıntılarını dinledi. İnceleme gezisine İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatih Işık ile Akköy Belediye Başkanı Abdullah Kılbıyık katıldı.
Kahvehanesinde vatandaşlarla biraraya gelen Vali Erkmen, Muhtar İbrahim Özcan ve köylülerin dertlerini dinledi. Kendisine aktarılan problemler hakkında not alan ve ilgili birimlerle görüşen Erkmen, çözümleri konusunda yapılabilecek iş ve işlemlerin en kısa sürede yerine getirileceğini söyledi. Bölgede yapılacak düzenlemeler ve bekledikleri yatırımlar hakkında da bilgi veren Erkmen, "Karahayıt ve Pamukkale kasabalarında kentsel dönüşüm çalışmaları yapılacak. Amaç, buraları termal turizm merkezi haline getirmek. Bu sayede daha çok işletme kurulacak ve daha çok insanımız iş sahibi olacak." dedi. Pamukkale kavşağından başlamak üzere Akköy'e kadar olan yolun genişletileceğini ve iyileştireceğini de belirten Vali Erkmen, "Pamukkale ile Karahayıt arasındaki virajlı yol da iyileştirilecek. Bu konuda Koruma Kurulu'ndan onay çıktı. Bunun yanında dünyaca ünlü bazı firmalar, bölgede yatırım olanaklarını araştırıyor. Onlar da gerçekleştiği takdirde bölge ekonomik olarak daha da kalkınacak. Gölemezli'deki sıcak suyun Akköy, Karahayıt ve Develi bölgelerine getirilmesi, yatırım programına alındı." şeklinde konuştu. Vali Yavuz Erkmen ayrıca köyün ilköğretim okulunun İl Özel İdaresi programına alındığını ve bu yıl başlanacağını, taşıma ve içme suyu konusunda da gereğini yapacaklarını söyledi.
Erkmen daha sonra Develi'deki muhtaç bir vatandaş için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılmakta olan evde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA