21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Depremden uçağa binerek kurtulan Japonlar havalimanında şok oldu - 21:10

Japonya'da meydana gelen 8.9 şiddetindeki depremden 22 dakika önce uçağa binerek kurtulan Japonların bulunduğu uçak İstanbul'a geldi.
Japonya'da meydana gelen 8.9 şiddetindeki depremden 22 dakika önce uçağa binerek kurtulan Japonların bulunduğu uçak İstanbul'a geldi. Kötü haberi havalimanında öğrenen Japonlar, depremin şiddetini öğrendiklerinde şoke oldular.
Türk Hava Yolları'na (THY) ait TK 051 sefer sayılı TC-JJC kuyruk tescilli uçak, 255 yolcusuyla depremden 22 dakika önce Tokyo'dan havalandı. Saat 20.00'da gelmesi beklenen uçak 19.08'de Atatürk Havalimanı'na indi.
Uçuş esnasında depremden haberleri olmayan çoğu Japon 255 yolcu, karşılarında kendilerini görüntüleyen basın mensuplarını görünce şaşkına döndü. Ne olup bittiğini anlamaya çalışan Japon turistler, 8.9 şiddetinde Japonya'da deprem meydana geldiğini duyunca adeta şoke oldular. Birbirlerine depremi soran Japonlar, etraftan bilgi almaya çalıştı.
Bazı Japon turistler ise olan biteni soğukkanlılıkla karşıladı. Depremin olağan bir şey olduğunu vurgulayan Japon turistler, cep telefonlarındaki internetten bilgi almaya çalıştı. Japonlar Tokyo'da önemli bir felaket yaşanmadığını dile getirdi. Aileleriyle görüşmediğini aktaran Japon turistler kendilerini şanslı olarak nitelendirdi.
Depremden haberinin olmadığını ifade eden Celal Torun ise, "Ben Japonya'da çalışıyorum. Tatil için eşimle birlikte İstanbul'a geldim. Olan biteni daha yeni öğrendim. Arkadaşlarımın çoğu Tokyo'da..." ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA