23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Dershaneye gidemeyen öğrencilere kaynak kitap yardımı - 16:52

Düzce Cumayeri Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ile Cumayeri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği bir proje ile, haftasonu ve haftaiçi açılan SBS ve LGS kurslarındaki öğrencilere kaynak alımı gerçekleştir
Düzce Cumayeri Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ile Cumayeri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği bir proje ile, haftasonu ve haftaiçi açılan SBS ve LGS kurslarındaki öğrencilere kaynak alımı gerçekleştirildi.
Düzce'nin Cumayeri ilçesinde 6-7-8. Sınıf öğrencilerine yaprak test, Fen ve teknoloji, Matematik, Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerinden soru bankası alındı. Yine 4 ve 5. Sınıf öğrencileri ile 11-12. Sınıf öğrencilerine 4 ana dersten yaprak test temin edildi. Proje kapsamında 450 öğrenciye çeşitli kaynaklar verildi. Dershaneye gidemeyen öğrencilere verilen bu kaynaklarla eğitimde fırsat eşitliği oluşturulmaya çalışıldığı bildirildi. İhtiyaç sahibi öğrencilere verilen kaynaklar, öğrencilerde ve öğretmenlerinde memnuniyet yarattı. Yine bu öğrencilere 3 deneme sınavı gerçekleştirileceği belirtildi.
Cumayeri Kaymakamı Zafer Coşkun'un talimatıyla, yarıyıl tatilinde de başarılı ve gönüllü olan 6-7-8. sınıflardan yaklaşık 300 öğrenciye SBS hazırlık kursları verildi. Yine bu öğrencilere yaprak test desteği verildi. Ayrıca Seviye Belirleme Sınavları gerçekleştirildi.
İlçeye atandığı günden itibaren okulların eksikliğinin giderilmesi ve başarının artırılması yönünde yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Kaymakam Zafer Coşkun'un 'Eğitim olmazsa olmazımız' dediği ve bu yönde çalışmalarına ara vermeden devam ettiği biliniyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA