24 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Devlet Bakanı Çiçek: Ülkemizde yaşanan gerilimlerin sorumlusu Anayasadır - 23:18

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türkiye'de bugün yaşanan sıkıntıların, zorlukların, gerilimlerin temelinde yatan nedenlerin Anayasadaki, kuvvetler arasındaki dengesizlik, ilişkilerin bozukluğu, sorumlulukların nerede bitip nerede başladı
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türkiye'de bugün yaşanan sıkıntıların, zorlukların, gerilimlerin temelinde yatan nedenlerin Anayasadaki, kuvvetler arasındaki dengesizlik, ilişkilerin bozukluğu, sorumlulukların nerede bitip nerede başladığının belli olmamasında yattığını söyledi.
Memur-Sen tarafından düzenlenen haftalık gündem toplantılarına bu hafta, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek katıldı. Gündeme ilişkin olarak konuşan Cemil Çiçek, Türkiye'de bugün yaşananların temelinde Anayasa yattığını söyledi. Yaşanan sıkıntıların, zorlukların, gerilimlerin temelinde yatan nedenlerin Anayasadaki, kuvvetler arasındaki dengesizlik, ilişkilerin bozukluğu, sorumlulukların nerede bitip nerede başladığının belli olmamasında yattığını söyledi.
Türkiye için istikrarın çok önemli olduğunu belirten Çiçek, istikrarın sürmesi gerektiğini vurguladı. Bunun içinde miadını doldurmuş olan bu Anayasanın değiştirilmesi gerektiğini kaydetti. Türkiye'nin AB'ye koşulsuz olarak girmesi gerektiğini ifade eden Çiçek, bizi AB'de istemeyen ülkelerin 50 yıl sonrasını düşündükleri için istemediklerini kaydetti. Çiçek, "Bizim 2023 hedefleri koymamız çok görülmemesi gerekir" dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA