18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Erikli Baba Cemevi'nde - 16:03

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirerek cemevini ziyaret etti.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirerek cemevini ziyaret etti.
    Zeytinburnu Kazlıçeşme'de bulunan Erikli Baba Kültür Derneği ve Cemevi'ne gelen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kapıda dernek başkanı Avukat Metin Tarhan ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Görmez'e İstanbul Müftüsü Mustafa Çağırıcı da eşlik etti. Görmez, dernek başkanı Metin Tarhan'a imam bir hattatın yaptığı ve Hacı Bektaşı Veli'nin "İncinsen de incitme" sözünün yer aldığı bir tablo hediye etti. Görmez ayrıca Tarhan'a Diyanet tarafından basılan Alevi Kültürü Klasikleri'nden oluşan kitap seti hediye etti.
    Görmez, "Metin Bey son dönemde bu söze sadık kaldığı için kendisine bu hediyeyi getirdik. Derneğin bir yerine bu tabloyu asmasını istiyoruz."
    Metin Tarhan'da, "Son derece saygın ve ince bir hediye. Halkımız bunu gördükçe, bu inceliği ifade edecektir. Alevi - Bektaşi klasiklerini gün yüzüne çıkaran Diyanet son derece önemli bir fonksiyon icra etti. Alevi - Bektaşilerin el yazımı bu eserleri güncelleyerek hazırladılar. Halkın ilgisine takdim ettiler. Teşekkür ediyoruz." dedi.
    Görmez ve Erikli Baba Kültür Derneği Başkanı Metin Tarhan daha sonra basına kapalı olarak görüşmeye devam etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA