17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Diyarbakır Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmete açıldı - 15:50

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Psikiyatri Polikliniği'nin açılışını Tarım ve Köyişleri Bakanı M.
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Psikiyatri Polikliniği'nin açılışını Tarım ve Köyişleri Bakanı M. Mehdi Eker yaptı. Açılış kurdelesini Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu ile birlikte kesen Bakan Eker, Başhekim Prof. Dr. Yusuf Yağmur'dan açılışı yapılan polikliniklerle ilgili bilgi aldı.
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dağkapı Kampüsü'nde kurulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Psikiyatri Polikliniği faaliyete açıldı. Daha önce 38 yatak kapasitesine sahip olan Psikiyatri Polikliniği'nin yatak sayısı 90'a çıkarılarak açılışı yapıldı. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu yönerge kapsamında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi kuruldu. Yeni kurulan bu polikliniklerin açılışı Tarım Bakanı M. Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu ve İl Valisi Mustafa Toprak tarafından yapıldı.
Açılışa katılan Bakan Eker, Milletvekili Arzu ve Vali Toprak poliklinik hizmetleri ile ilgili Başhekim Prof. Dr. Yusuf Yağmur'dan bilgi aldı.
Başhekim Yağmur, "Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği'nin Mart 2011 tarihine kadar 38 yatak kapasitesi varken, nisan ayından itibaren, 52 erkek hasta ve 38 kadın hasta olmak üzere toplamda 90 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır. Daha önce yatak kapasitemiz ilimiz ve bölgemizden gelen hastalara yetmediği için hastalarımızın Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesine sevki yapılırken, şu anda hasta sevk oranını ortadan kaldırarak hastalarımızın ve yakınlarının mağduriyetlerini gidermiş bulunmaktayız. Bu bina tamamıyla bir psikiyatri kliniği haline getirilmiştir. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği'nde; Dağkapı Kampus 3 nolu poliklinik binası, Bağlar Semt Polikliniği, Ana kampüs (Üç Kuyular Merkez Bina ) ve Şehitlik Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Merkezi'nde toplam 8 poliklinikte ayaktan başvuran hastalara hizmet verilmektedir." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA