20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

EBSO Simav'a yardım malzemeleri yolladı - 12:17

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Kütahya'nın Simav ilçesindeki depremde zarar görenlere yardım amacıyla sanayiciler tarafından temin edilen bir kamyon malzeme gönderdi.
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Kütahya'nın Simav ilçesindeki depremde zarar görenlere yardım amacıyla sanayiciler tarafından temin edilen bir kamyon malzeme gönderdi. Kamyonun yola çıkmasından önce bir basın toplantısı düzenlendi. Topnlantıya EBSO Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki, Başkan Vekili İbrahim Gökçüoğlu, Simavlılar Derneği Başkanı Nihat Yiğit ve üyeler katıldı.
EBSO Meclis Başkanı Tiryaki, depremlerin değil, binaların öldürdüğünü hatırlatarak, bunun için önlem alınmasını istedi. Gökçüoğlu da deprem eğitiminin ilköğretim seviyesinde başlaması gerektiğini vurgulayarak, "Bu milat olsun. Deprem eğitiminin ilkokullarda başlaması için EBSO olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na müracaat edelim. İzmir'de pilot bölge olarak başlansın." dedi. Yiğit ise gösterdikleri duyarlılıktan dolayı EBSO'ya teşekkür etti. Ardından yola çıkan kamyonda yatak, un, salça, makarna ve, sabun gibi malzemeler bulunuyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA