17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ege Bölgesi'nin ilk hemşirelik fakültesi Dokuz Eylül Üniversitesi'nde - 15:25

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sağlık Kampüsü, Hemşirelik Yüksekokulu'nun fakülteye dönüştürülmesinin sevincini yaşıyor.
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sağlık Kampüsü, Hemşirelik Yüksekokulu'nun fakülteye dönüştürülmesinin sevincini yaşıyor. Ege Bölgesi'nin ilk, Türkiye'nin ikinci hemşirelik fakültesini bünyesinde bulunduran üniversite, evde bakım merkezi çalışmalarıa da hız verdi.
Öğretime 1994 yılında eğitie başlayan DEÜ Hemşirelik Yüksekokulu'nun fakülte olma başvurusu YÖK tarafından onaylandı. Hemşirelik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Zuhal Bahar, yaptığı açıklamada bugüne kadar 691 mezun verildiğini belirterek, halen 57 yüksek lisans ve 25 doktora öğrencisi bulunan okulun fakülte olmak için bütün kriterleri yerine getirdiğini belirtti. Prof. Dr. Bahar yeniliklere açık, dinamik, akademik ve fiziki yapısı gelişmiş, uluslararası alanda söz sahibi öğretim üyelerini bünyesinde barındıran, uluslararası işbirliğine açık bir fakülte olduklarını söyledi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün de yüksekokulun fakülteye dönüşmesinin heyecan verici bir gelişme olduğunu vurguladı. Böylece kadroların ve bilimsel çalışmaların artacağını, giriş puanının daha yüksek olmasıyla akademik eğitimin kalitesinin yükseleceğini ifade etti. Rektör Füzün ayrıca DEÜ Eğitim ve Uygulama Araştırma Hastanesi Klinik Hemşirelik Araştırma Merkezi ve Türkiye'de ilk defa olmak üzere DEÜ Evde Bakım Merkezi'nin kuruluş çalışmalarının da hızla devam ettiğini bildirdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA