21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Eğitimci yazar Çamlıca: Rızık endişesiyle çocuk sahibi olmamak yanlış - 12:53

Muğla'nın Ortaca ilçesinde, FEM Dershanesi Aile Birliği tarafından, "Çocuk Gelişiminde Anne ve Babanın Rolü" konulu bir konferans düzenlendi.
Muğla'nın Ortaca ilçesinde, FEM Dershanesi Aile Birliği tarafından, "Çocuk Gelişiminde Anne ve Babanın Rolü" konulu bir konferans düzenlendi. Yaklaşık bin kişinin dinlediği konferansı veren eğitimci yazar Sait Çamlıca, çocukların anne ve babasının ayak izlerini takip ederek büyüdüğünü söyledi.
"Tek çocuk olsun, mükemmel yetiştirelim" düşüncesinin yanlış olduğunu vurgulayan Çamlıca, şunları kaydetti: "Vücudu bozulmasın diye çocuklarını kardeş sahibi olmaktan mahrum bırakan anneler, mükemmel çocuk yetiştirmek için değil, mükemmel vücut sahibi olmak için bunu yapıyor. Birçok evli çift, işini gücünü bahane ederek çocuk sahibi olmak istemiyor. Elbette her çocuk yeni masraflar demektir ancak çok zengin birisi, 'Siz evlat sahibi olun, bakımı bana ait.' dese, rızık endişesi kalmaz. 'Çocuğun rızkı size değil, bana ait.' diyen ise herhangi birisi değil, Allah'tır. Rızık endişesi, tek kelimeyle bahanedir. Rızkına kefil olan komşunuz değil ki tereddüt edesiniz. Kefil olan, evladınızı da sizi de rızkınızı da yaratan Allah'tır."
Sait Çamlıca, konferanstan sonra kitaplarını imzaladı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA