16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Emre Uslu: Hrant'a yapılanlar, bize yapılmaya çalışılıyor - 16:04

Yazıları nedeniyle terör örgütü PKK tarafından tehdit edilen Taraf Gazetesi Yazarı Emre Uslu, gazete manşetleriyle hedef gösterildiğini söyledi.
Yazıları nedeniyle terör örgütü PKK tarafından tehdit edilen Taraf Gazetesi Yazarı Emre Uslu, gazete manşetleriyle hedef gösterildiğini söyledi. Hrant Dink suikastini işaret eden Uslu, "Gazete manşetleriyle Ogün Samast'ı yönlendirmişlerdi. Bugün de cahil çocukları aleyhime yönlendirerek bizi hedef yapmak istiyorlar. Resmen havayı zehirliyorlar." dedi.
    Akşam gazetesinde yayınlanan 'PKK'nın Ölüm Listesinin Sırrı: İstihbarat Savaşı' başlıklı haberde terör örgütünün listesinde olduğu belirtilen isimlerden Emre Uslu, habere tepki gösterdi.
Manşetten fotoğraflı şekilde 1 numara olarak hedef gösterildiğini dile getirip, PKK'nın kendisini hedef almasını tuhaf bir durum olarak değerlendiren Uslu, "Abdullah Öcalan, adımı kullanarak kendisinin idam edilerek ortadan kaldırılacağını ve benim de idamını istediğimi iddia etmişti. Bunun üzerine tehditler aldım. Bu değerlendirmeye ben bir yazı yazarak karşılık verdim. Öcalan'ın avukatları bana 'Sen tehdit değilsin, sana yönelik bir tehdit yok' dediler. Bir yandan Öcalan yanlışlık oldu diye avukatlarıyla haber yolluyor öbür yandan Odatv hedef gösteriyor PKK peşimize düşüyor." diye konuştu.
    Yapılanları amaçlı operasyon olarak nitelendiren Uslu, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastının bir benzerinin yapılmaya çalışıldığını ileri sürdü. Ogün Samast'ın da gazetelerin yönlendirmesiyle suikastı gerçekleştirdiğini aktaran Uslu, "Ogün Samast gibi, cahil çocuklara bizi hedef gösteriyorlar. Havayı zehirleyip, çocukları aleyhime yönlendirmeye çalışıyorlar. Yapılan Akşam Gazetesi'nde Serdar Akinan'ın yönlendirmesiyle bir amaçlı operasyondur." ifadesini kullandı.
Akşam gazetesinin manşetinde fotoğrafıyla birlikte 1 numara olarak hedef gösterildiğini söyleyen Uslu, "Ben KCK operasyonlarını eleştiriyorum. İsmail Küçükkaya'nın yazısındaki temel iddia şu, KCK operasyonlarının beyni olduğum için benim hedef olduğumu iddia ediyor. Bütün KCK operasyonlarını doğrudan eleştiren birisiyim. Velev ki yaptım, o zaman 1 numara diye fotoğraf koymuşlar. 1 numara benim adım var. Neden 1 numara beni koyuyorlar, hedef gösteriyorlar. Diyarbakır Emniyet Müdürü KCK operasyonlarını yapan emniyet müdürü. Ben karşı çıktığım bir şeyin neden hedef oluyorum." şeklinde konuştu.
Uslu, tehditlere aldırış etmeden yazılarına aynı kararlılıkla devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA