23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Erdoğan: Girişimcilerimiz yatırımlarını ülke geneline yaymalı - 16:25

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk girişimcilerden yatırımlarını sadece bir bölgeye değil ülke geneline yaymalarını istedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk girişimcilerden yatırımlarını sadece bir bölgeye değil ülke geneline yaymalarını istedi.
Başbakan Erdoğan, Hatay'ın İskenderun ilçesinde kurulan Atakaş Demir Çelik Fabrikası'nın açılışını gerçekleştirdi.
Fabrikanın bölgede istihdam başta olmak üzere çok büyük işler başaracağını belirten Erdoğan, firma sahiplerine teşekkür etti.
İktidara geldikten sonra Türkiye'de çok önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini anlatan Başbakan Erdoğan, "2023 yılında, yani cumhuriyetimizin 100. yılında daha çok büyüyeceğiz. Çünkü biz geçmişte yapılan sermayeyi milliyetine, coğrafyasına ve bölgesine göre ayırma yanlışına son verdik. Paranın dini, imanı, vatanı ve milleti olmaz. Para paradır. Türkiye artık paranın aktığı ve akacağı istikrarlı bir ülke haline gelmiştir." dedi.
Erdoğan, "Türkiye'ye katkı sağlayacak her sermayedara kapılarımızı da gönlümüzü de açtık. İhracatımız 8 yılda 36 milyar dolardı. Şimdi 114 milyar dolara çıktı. Yani üç kat arttı.
Ekonomideki geniş vizyon sayesinde geçmişte 225 müteahhitlik firması arasında 8 firma varken şimdi 36 firma ile ikinci sıraya yükseldik. Tabii ki hala Türkiye'nin potansiyelini tam olarak hareket geçirdiğimizi söyleyemeyiz. Araba üretmenin yanında arabayı pazarlamalıyız. Kendi markamızı oluşturmalıyız. Yeni bilgisayar teknolojisi geliştirmeliyiz." diye konuştu.
Hükümetin eğitime bilime araştırma ve geliştirme faaliyetlerine çok önem verdiğini vurgulayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Geleceğe dair koyduğumuz iddialı hedeflerimiz var. Bu potansiyele güveniyoruz. Türkiye'yi her alanda geliştireceğiz. Bu hizmetlerin tohumlarını attık fidanlarını diktik. Bu fidanların serpilip üretime dönüşmesini bekliyoruz. Bu süreci hızlandırmak için demokrasiden hukuka dış politikadan ekonomiye kadar reformlar yapıyoruz. Bize uzanan hiçbir eli boş çevirmiyoruz. Üretim ve istihdama yönelik hiçbir eli geri çevirmedik. Hiçbir ayrım yapmadık. En önemli unsur olarak bunları masaya yatırdık. Biz Türkiye'yi bir bütün olarak geliştirmek ve büyütmek istiyoruz. Girişimcilerimizden yatırımlarını sadece bir bölgeye değil ülke geneline yaymaların bekliyoruz. Girişimcilerimizi teşviklerden yararlanmaya çağırıyorum. Yatırımlarını Türkiye'ye yaymalarını diliyorum." ifadesini kullandı.
Başbakan Erdoğan yağmura rağmen kendisine büyük ilgi gösteren vatandaşlara da teşekkür etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA