19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Erzurum'dan Kars'a kardeş okul projesi - 16:15

'Gönülden Gönüle Kardeş Okullar' projesi kapsamında Erzurum Şükrü Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri Kars'ın Güvercin Köyü İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti.
'Gönülden Gönüle Kardeş Okullar' projesi kapsamında Erzurum Şükrü Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri Kars'ın Güvercin Köyü İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Arpaçay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün geliştirdiği, 'Gönülden Gönüle Kardeş Okullar' projesi kapsamında her ay Erzurum ve Karslı ilköğretim öğrencileri karşılıklı ziyaret gerçekleştiriyor. Son olarak merkez Yakutiye ilçesi Şükrü Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri Güvercin Köyü ilköğretim okulunda okuyan yaşıtlarını ziyaret etti. Konuk öğrenciler, beraberlerinde getirdikleri çeşitli hediyeleri köy öğrencilerine dağıttı.
Güvercin köyü öğrencileri ise misafirlerinin onuruna okulda yemek verdi. Daha sonra öğrenciler okul bahçesinde köy halkıyla birlikte halay çekip eğlendi. Arpaçay İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Oktay, 'Gönülden Gönüle Kardeş Okullar' projesiyle öğrenciler arasında birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. İlçe Kaymakamı Fatih Acar ise Erzurumlu ve Karslı öğrencilerin dostluk ve kardeşlik ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dilegetirdi. Güvercin köyü ve Şükrü Paşa İlköğretim Okulu öğrencilere daha sonra Kaymakamlığın organize ettiği bir proğramla Çıldır Gölü'ne giderek burada bir süre doyasıya eğlendi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA