21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

'Eskiden köylerde yol su istenirdi, şimdi sosyal ihtiyaçlar isteniyor' - 14:22

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, eskiden köylere gidildiğinde yol yapılmasının, su getirilmesinin istediğini, şimdi ise KÖYDES projeleriyle susuz ve yolsuz köy kalmadığı için oyun parkı, otobüs durağı gibi sosyal ihtiyaçların dile getirildiğini söyledi.
Denizli Valisi Yavuz Erkmen, eskiden köylere gidildiğinde yol yapılmasının, su getirilmesinin istediğini, şimdi ise KÖYDES projeleriyle susuz ve yolsuz köy kalmadığı için oyun parkı, otobüs durağı gibi sosyal ihtiyaçların dile getirildiğini söyledi. Denizli Muhtarlar Derneği'nin olağan genel kurulu, Ticaret Odası salonunda yapıldı. Genel kurula Vali Erkmen, Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Gürlesin, Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Sebahattin Çolak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle derneğe üye muhtarlar katıldı.
Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici'nin dîvan başkanlığını üstlendiği kuruldaki seçime Çolak, tek aday olarak katıldı. Yaptığı konuşmada, desteklerinden dolayı Erkmen ve Zolan'a teşekkür etti. Başkan Zolan ise muhtarların demokrasinin ilk yeri olduğunu, en yakın çalışma arkadaşlarının muhtarlar olduğunu belirterek, hizmet verdikleri mekânları düzenlediklerini söyledi. Vali Erkmen de genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek, bir mahallede sıkıntı olmadığı zaman kendilerinin memnun kaldığını vurguladı. Erkmen, "Mahalle ve köy muhtarlarımızla zaman zaman biraraya geliyoruz. Sıkıntılarını dinleyip çözüm üretmeye çalışıyoruz. Birlik ve huzur ortamı Denizli'de her zaman devam edecek." dedi. Erkmen, sulu tarıma geçme konusunda 17 kooperatifle sözleşme imzalandığını da duyurdu. Konuşmaların ardından faaliyet raporları okunarak oybirliği ile kabul edildi. Genel kurulda Sebahattin Çolak, Muhtarlar Derneği Başkanlığı'na tekrar seçilerek güven tazeledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA