18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Esnafın tepkisine sebep olan Dörtyol Kavşağı açılıyor - 15:55

Esnafın büyük tepkisine ve eylemlere sebep olan ve yıllardır kapalı bulunan Dörtyol Kavşağı açılıyor.
Esnafın büyük tepkisine ve eylemlere sebep olan ve yıllardır kapalı bulunan Dörtyol Kavşağı açılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kavşağın açılması noktasında Karayolları ile mutabakata vardıklarını söyledi.

Kamuoyunda tartışılan Dörtyol Kavşağı'nın trafiğe açılması ilgili programa; Sakarya Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Sakarya milletvekilleri Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, Karayolları 1. Bölge Müdürü Mehmet Kahraman ve karayolları yetkilileri katıldı. Toplantıda, kavşağın açılması yönünde karar alındı.
Alınan karar hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bir süredir kavşağın açılması için yaptıkları çalışmaları Karayolları yetkilileri ile paylaştıklarını belirtti.

Esnafa kavşağın açılacağını ifade eden Toçoğlu, "Kamuoyumuzun da yakından takip ettiği gibi uzun süredir Dörtyol Kavşağı'nın açılmasına yönelik bazı tartışmalar vardı. Özellikle bu bölgedeki esnafımızın kavşağın açılmasına yönelik talepleri bulunuyordu. Biz belediye olarak bir süredir kavşağın açılması için uzman ekiplerle birlikte çalışmalar yürütüyorduk. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantılarda da Karayolları yetkileri ile çalışmalarımızı paylaştık. Toplantıların neticesinde, Dörtyol Kavşağı'nın açılması için mutabakat sağlamış bulunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü olarak protokol imzalayacağız. Protokolün imzalanmasının ardından, önümüzdeki hafta kavşağın açılması için çalışmalara başlıyoruz." diye konuştu.

İlk olarak sinyalizasyon çalışması yapılacağını, Dörtyol Kavşağı'nın akıllı kavşak sistemine göre dizayn edileecğini dile getiren Toçoğlu, "Vatandaşlarımızın huzur ve güveni her şeyin üstündedir. Ona göre çalışmamızı tamamlayacağız. Belediye olarak sorunun değil çözümün bir parçası olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kavşağın yeni halinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA