22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Etkili iletişim semineri büyük ilgi gördü - 15:51

Hatay'ın Erzin ilçesinde etkili iletişim semineri büyük ilgi gördü.
Hatay'ın Erzin ilçesinde etkili iletişim semineri büyük ilgi gördü.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve üç süren etkili iletişim seminerine ilçede görev yapan öğretmenler katıldı.
İmam Hatip Lisesi salonunda düzenlenen seminerde konuşan rehber öğretmen Mehmet Akif Akyurt, öğretmen öğrenci ilişkilerinde iletişimin önemine vurgu yaptı.
Akyurt, "İletişim düşünce ve görüşlerin sözlü olarak karşılıklı alışverişidir. Başka bir tanıma göre, bizim başkalarını başkalarının da bizi anlaması sürecidir'' dedi.
Başarıya giden yolda etkin iletişimin önemine değinen Akyurt, seminer boyunca kişilerarası iletişime ilişkin yaşanmış hikâyelere de yer verdi.
Akyurt, ''İletişim çok yönlü ve değişkenliği olan dinamik bir sistemdir. İletişim becerilerini etkili bir şekilde kullanabilen bir birey; duygu düşünce ve ihtiyaçlarını uygun biçimde ortaya koymayı başarabilir, bireyler arası bu karmaşık süreci kavrayabilir, kendi davranışlarını inceleyip, diğer kişilerle olan iletişim biçimini gözlemleyerek, ilişkilerine yeni boyutlar katabilir ve daha kaliteli bir yaşam biçimi geliştirebilir. Açık kişiler arası ilişkileri artıran çeşitli iletişim becerilerini kullanan öğretmenler öğrencilerle sınıf sorunlarını tartışmayı ve sınıf olayları hakkında öğrenciden geri bildirim almayı daha iyi benimsemektedirler." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA