20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Evi kayınbabası tarafından boşaltılan kadın çocukları ile sokakta kaldı - 09:10

Mersin'de eşinden boşanan bir kadın, oturduğu ev kayın babası tarafından boşaltılınca çocukları ile sokakta kaldı.
Mersin'de eşinden boşanan bir kadın, oturduğu ev kayın babası tarafından boşaltılınca çocukları ile sokakta kaldı. Okuldan geldiklerinde eşyalarının kapının önünde gören iki kardeş gözyaşlarına hakim olamadı.
Evi icra yolu ile boşaltılarak eşyaları sokağa bırakılan anne Melda Yastı ağlayan çocuklarını teskin etmeye çalışırken, evin tahliye edilmesi için tebligat yapılmadığını iddia etti.
Melda Yastı, eşinden şiddet gördüğünü için boşanma davası açtığını belirterek, "Eşim beni devamlı beni darp ettiği için, şiddet gördüğümden dolayı artık boşanmaya karar verdim. Boşandıktan sonra çocuklar bende kaldı. Ailedeki anlaşmazlık sürünce, tapusu çocuğun üstüne olmasına rağmen, evin kullanım hakkına sahip olan büyükbaba, tahliye davası açtı. Şu anda çocuklarım okuldan gelecek biri birinci sınıfta biri ana sınıfında ve ben çocuklarıma ne diyeceğim. Nerede yatıracağım" dedi.
Okuldan dönen iki küçük kardeş, annelerini eşyalarla birlikte bahçede buldu. Gözyaşına boğulan çocukları teselli etmek mümkün olmadı. Çocuklar, "Anneciğim evimiz yok gidemeyiz evimize, buradayız annem."diye gözyaşı döktü. Avukat Özgür Demirkol ise "Bize en azından akşama kadar süre verin bir ev bulalım ve eve taşıyalım iki tane çocuk mağdur kalmasın, dedim ama ne söylersek söyleyelim hiç bir şekilde bu talebimizi kabul etmediler" diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA