28 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Eyüp Belediyesi'nden Kadınlar Günü'ne özel kutlama - 17:43

Eyüp Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü bir programla kutladı.
Eyüp Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü bir programla kutladı. Feshane Kongre Merkezi Haliç Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, AK Parti Eyüp İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Kervancı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program öncesi Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, bir konuşma yaptı. Başkan, "Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım. Peygamberimiz (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözüyle onların önemini çok güzel ifade etmiştir. Hanımlarımız Cumhuriyetimizin odak noktasında yer almış, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum" dedi.
Bu arada hanımlara, yakında hizmete açılacak Tarihi Afife Hatun Tekkesi'yle ilgili de bilgi veren Başkan, burasının kadınların sorunlarına yönelik etkinliklerin düzenleneceği bir Danışma Merkezi haline getirileceğini söyledi. Başkan ayrıca Eyüp Belediyesi'nin ilçe genelinde hizmete sunduğu ücretsiz spor salonları ve Kadınlar kahvesi sayısını artırmayı planladıklarını kaydetti.
Başkan İsmail Kavuncu , konuşmasını şöyle sürdürdü: "Göreve geldiğimiz ilk günden beri hep sizlere hizmet noktasında çalışmalar gerçekleştirdik. Sağlıklı yaşamın spor yapmaktan geçtiğini düşündüğümüz için sizler için ücretsiz spor yapabileceğiniz merkezler yaptık. Halen yapmaya devam ediyoruz. Tarihi Afife Hatun Tekkesi restore ediliyor orayı da sizlerin sosyal sorunlarınızı danışabileceğiniz çeşitli etkinliklere katılabileceğiniz Kadın Danışma Merkezi yapacağız. Ayrıca sizler için Caferpaşa ve Sertarikzade Kültür Merkezimizde el sanatları kurslarımız devam ediyor. El Emeğini Değerlendirme pazarımıza yine hanımlarımız büyük ilgi gösteriyor. Kemerburgaz'da açtığımız kadınlar kahvesi büyük ilgi görüyor, başka mahallelerimizde de yenilerini açacağız. Sizler ve çocuklarımız için çok güzel parklar açıyoruz, buraya fitness aletleri koyuyoruz. Sizlerin alışveriş yaparken zorluk çekmemeniz için kapalı pazar yerleri oluşturmaya devam ediyoruz."
Başkan konuşmasının ardından etkinlikte hanımlarla söyleşi yapan Ezgi Sertel'e çiçek verdi. Konuklara günün anlam ve önemini vurgulayan Sertel, kadınların sorunları, kadın haklarını anlattı. Daha sonra program Fesleğen Fasıl Grubu'nun müzik şöleniyle sona erdi. Etkinliğe katılan hanımlara makyaj aynası hediye edildi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA