23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fem Dershanesi Ünye''de YGS provası yaptı - 16:22

Ordu'nun Ünye ilçesinde Fem Dershanesi'nin organizasyonu ile Güvender YGS'ye Hazırlık Sınavı yapıldı.
Ordu'nun Ünye ilçesinde Fem Dershanesi'nin organizasyonu ile Güvender YGS'ye Hazırlık Sınavı yapıldı.
    Türkiye genelinde aynı anda gerçekleştirilen Güvender Sınavı, Ünye'de Ticaret Lisesi ve Ünye Lisesi'nde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu sınava Ünye'nin yanı sıra çevre ilçelerden de öğrenciler girdi.
    Son zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığı'nın sıkı takibi altında olan sınav uygulamaları Güvender Sınavı ile test edildi. Bütün öğrenciler okul girişlerinde aranarak salonlara alındı. Öğrencilerin üzerinde olan takı, cep telefonu gibi bütün araç gereçler güvenlikçiler tarafından alınarak muhafaza edildi. Öğrenciler sınavda kullanılacak olan kalem, silgi, açacak türü sınav araç gereçlerini salona geçiremediler. Sınav için gerekli olan bu araçlar sınavı organize edenler tarafından öğrencilere verildi. Saat 10.00'da başlayan sınav iki saat kırk dakika sürerek 12.40'da sona erdi. Ünye ve çevre ilçelerinden gelen öğrenciler Ünye Lisesi ve Adnan Menderes Ticaret Lisesi'nde sınava girdi. Ünye'deki sınava toplamda 750 öğrenci katıldı. İki hafta sonra 27 Mart tarihinde yapılacak olan YGS sınavı için birebir uygulamalar yapıldı.
    Fem Dershanesi Müdür Yardımcısı Osman Özdemir; "Güvender sınavı Türkiye genelinde yapılan bir sınavdır. Sınavın esas amacı; öğrencileri sınav stresinden uzaklaştırmak, sınav kaygılarını yenmektir. Ciddi bir problem haline gelen sınav güvenliği de bu sınavda sağlanmış oldu. Bütün sınava girecek olan adaylar okul girişlerinde güvenlikçiler tarafından aranarak, içeriye öğle alındı. Sınav için gereli araç gereçleri de biz temin ettik" açıklamasında bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA