22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fethiye'de toplu tecavüz davasının duruşmasına devam edildi - 18:07

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 2007 yılında gerçekleştiği iddia edilen toplu tecavüz olayının duruşmasına Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
Muğla'nın Fethiye ilçesinde 2007 yılında gerçekleştiği iddia edilen toplu tecavüz olayının duruşmasına Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. İkisi 18 yaşından küçük olmak üzere toplam 8 kişinin yargılandığı davanın duruşması gizli olarak gerçekleşti. Duruşmayı izlemek üzere Türkiye'nin farklı bölgelerinden kadınlar adliye önünde toplanarak mağdur edildiği iddia edilen kadına destek oldu. Adliye önünde sloganlar atan ve basın açıklaması yapan yaklaşık 50 kişilik grup, tecavüz sanıklarının tutuklu olarak yargılanmasını istedi. Sıcak hava nedeniyle kendilerini şemsiyelerle korumaya çalışan kadınlar, polis gözetiminde duruşma süresince adliye önünde oturarak yolu trafiğe kapattı.
Şüpheliler G.K., V.K., S.K., V.K., A.N.O., M.K. ile birlikte 18 yaşından küçük şüpheliler G.K. ve F.K. ve avukatları ile mağdur B.S.'nin 20'ye yakın kadın avukatının katıldığı duruşma gizli olarak yapıldı. Mahkeme başkanının şüpheliler V.K., S.K. ve V.K'nın savunmasını aldığı, bazı tanıkların da dinlediği öğrenildi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA