16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fırat Üniversitesi öğrencilerinden köy okullarına yardım projesi - 13:34

Fırat Üniversitesi Fen Bilgisi Bölümü'nde okuyan 8 öğrenci Elazığ'daki köy okulları için hazırladıkları yardım projesini Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve esnafları da ortak ederek geliştirdi.
Fırat Üniversitesi Fen Bilgisi Bölümü'nde okuyan 8 öğrenci Elazığ'daki köy okulları için hazırladıkları yardım projesini Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve esnafları da ortak ederek geliştirdi. Tadım, Örençay ve Ballıca köylerindeki ilköğretim okullarını ziyaret eden öğrenciler, buradaki ihtiyaçları belirleyip yetkililere aktarıyor.
Fırat Üniversitesi Fen Bilgisi Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Tuba Altun, yardım çalışmalarına ilk önceleri ders kapsamında başladıklarını kaydetti. Sadece bir okuldaki ihtiyaçları belirlemekle görevlendirildiklerini aktaran Tuba Altun, "Okuldaki ihtiyaçları görünce Vali Muammer Erol'un yanına gittik. Bize, her türlü yardımı yapacaklarını söylediler. Projemize ortak oldular. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gittik, yardım toplayabilmemiz için bize belge verdiler. Esnaflara konuştuk, yardım sözleri aldık." dedi.
Tuba Altun'un sınıf arkadaşı Çağrı Ataş ise, herkesin okumaya hakkı olduğunu ve bu yüzden zor şartlarda okumaya çalışan çocuklara yardım ulaştırmaya gayret gösterdiklerini söyledi. Yardım çalışmalarına ders kapsamında başladıklarını ifade eden Ataş, "Okullardaki ihtiyaçları görünce yetkililere ulaştık. Sadece bir okula yardım yapmamız gerekiyordu, biz üç okul için çalışıyoruz. İnşallah bize verilen destekler devam edecektir.'' diye konuştu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA