25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ford Otosan, OİB Lisesi'ne kütüphane - 14:07

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Türkiye'nin ilk ve tek eğitim kurumu olan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstrisi Meslek Lisesi, kütüphaneye kavuş
Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Türkiye'nin ilk ve tek eğitim kurumu olan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstrisi Meslek Lisesi, kütüphaneye kavuştu. Ford Otosan'ın katkılarıyla oluşturulan bin kitaplık kütüphane okula kuruldu.
    Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne kurulan kütüphanenin açılış törenine, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, Ford Otosan yetkilileri ile Nilüfer İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, okul yönetimi, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

    "GELİŞİMİNİZDE EN BÜYÜK YARDIMCINIZ KİTAPLAR"
    Açılışta konuşan OİB Başkanı Orhan Sabuncu, kütüphanenin oluşturulmasında gösterdikleri katkılardan ötürü Ford Otosan yetkililerine teşekkür etti. Öğrencilere kütüphaneyi değerlendirmeleri ve kitapların hakkını vermeleri nasihatinde bulunan Sabuncu, "Sadece öğrencilik yaşamınızda değil, hayatınızın diğer evrelerinde de sürekli okumalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Bilimsel, kültürel ve sosyal yönden gelişiminizde en büyük yardımcılarınız kitaplar olacaktır." dedi.
    Nilüfer İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık da, OİB Lisesi ve öğrencilerinin sektörle iç içe olduğunu belirterek, son teknoloji laboratuvarlarda, Ar-Ge'ye yönelik projelerle, yerli malı yeni ürünler ortaya koyacaklarına inandığını vurguladı.
    Ford Otosan yetkilileri ise otomotiv endüstrisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacak liseye destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Ford Otosan Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları Operasyon Müdürü Ali Rıza Aksoy ile Eğitim Ekip Lideri Sabahattin Gücin, sektörün gelecekteki temsilcileri OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine destek olmaya devam edecekleri sözünü verdi.
    Ford Otosan'ın katkılarıyla oluşturulan kütüphanedeki eser sayısı yakın zamanda bin 200'e ulaşacak ve kitap alışverişlerini tamamen öğrenciler yönetecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA