24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fuhuş operasyonlarında güzellik merkezleri ve masaj salonları ön plana çıkıyor (Özel) - 09:16

Son günlerde yapılan fuhuş operasyonlarında, güzellik merkezleri ve masaj salonlarının ismi ön plana çıkıyor.
Son günlerde yapılan fuhuş operasyonlarında, güzellik merkezleri ve masaj salonlarının ismi ön plana çıkıyor. İzmir Profesyonel Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Derneği (İZKUDER) Başkanı Hüseyin Ulaş, "Denetim eksikliği yüzünden masaj ve güzellik salonu adı altında fuhuş patlaması var." dedi.
Ön plana çıkan güzellik merkezlerinin isminin bu yönde kullanılmasına tepki gösteren Ulaş, söz konusu yerlerin ruhsatının oldukça basit prosedürlerle verildiğini belirten, güzellik uzmanlığıyla ilgisi olmayanların bu işleri yaptığını belirtti. Ulaş, "Fuhuş olaylarının çoğalması, her şeyden önce denetimlerin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Ruhsat yetkisinin, meslek odalarına verilmesi gerekiyor. Belediyelerin, ruhsat verirken bizim bağlı bulunduğmuz odalardan görevli bir kişiyi alması ve odaların da imzasının olması lazım. Bunun yanında odalarımızın da denetim yapması gerekiyor." şeklinde konuştu. Özellikle güzellik salonlarında meslek dışındaki insanların bu işleri yapmaya başladığını vurgulayan İZKUDER Başkanı Ulaş, "Bu sektörde ilerlemeleri daha basit olduğu için yapıyorlar. Türkiye genelinde odalar zayıf çalışıyor. Birleşmeli ve denetimleri sıkılaştırmalılar. Yaptırım gücü gerekiyor. Belediyeler diploma istiyor, diplomayı buluyor, ruhsatı alıp güzellik merkezini açıyor. Daha sonra orada kim çalışıyor, ruhsat sahibi orada mı değil mi kimse ilgilenmiyor." dedi.

KUTU

İzmir Asayiş Şubesi Ahlâk Büro Amirliği ekipleri, 22 Ocak 2011 tarihinde Alsancak semti Şehit Fethi Bey Caddesi'nde, N.A'ya ait güzellik ve masaj salonuna operasyon düzenlenmiş, para karşılığında fuhuş yaptığı iddia edilen A.Y., Y.K. ve L.D.A. adlı kadınlarla N.A. yakalandı.
9 Mart 0211'de ise Basmane semtinde bir güzellik merkezine düzenlenen operasyonda, işyeri sahibi Ö.F. (37) ile çalışanlar N.Ş. (50) ve N.B. (41), fuhuş yaptığı ileri sürülen Z.K. (26) isimli kadın ve M.C.Y. isimli erkek gözaltına alındı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA