25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Gazeteci Mümtazer Türköne'ye yumurtalı protesto! - 18:18

Türköne, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde verdiği konferans sırasında yumurtalı protestoya uğradı.


Gazeteci-Yazar Mümtazer Türköne, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde verdiği konferans sırasında bir grup öğrencinin yumurtalı protestosuna uğradı. Atılan yumurtalar, polisin açtığı şemsiyelere isabet etti. Protestocu öğrencilerin salondan çıkarılmasıyla Türköne konuşmasına devam etti.

Türköne, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisat Temsilciliği tarafından düzenlenen 'Referandum Sonrası Türkiye' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Türköne konuşması yapmak için kürsüye çıktığında Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğrendim gördüğü öğrenilen bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. Öğrenciler bir süre slogan attı. Bazı öğrenciler, Türköne'ye yumurta fırlattı. Polis ekibi, Türköne'yi açtıkları şemsiye ile korumaya çalıştı. Yumurta, açılan şemsiyeye isabet etti. Üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar öğrencileri ikna etmeye çalıştı ancak öğrenciler protestolarını sürdürdü.

Öğrenciler, salondan ayrılmaması üzerine polis tarafından yaka paça dışarıya çıkartıldı. Türköne, olaylar yatıştıktan sonra konferansına devam etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA