17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Gelmeyen ambulans polisi de vatandaşları da çileden çıkarttı - 14:45

Kartal'da kar yağışı nedeniyle kayganlaşan zeminde düşerek kalçasını kıran emekli öğretmenin yardımına vatandaşlar ve polis ekipleri koştu.
Kartal'da kar yağışı nedeniyle kayganlaşan zeminde düşerek kalçasını kıran emekli öğretmenin yardımına vatandaşlar ve polis ekipleri koştu. Yaşlı kadının feryadına dayanamayan polis ekipleri ve vatandaşlar ambulansın bir türlü gelmemesine tepki gösterdi.
Edinilen bilgiye göre, fırından ekmek alarak caddeye çıkan emekli öğretmen Seher Çınar, Soğanlık Caddesi ile Üsküdar Caddesi'nin kesiştiği noktada kar yağışı nedeniyle kayganlaşan zeminde ayağı kayınca yere düştü. Kalçasını yere çarpan, Çınar çığlık atmaya başlayınca çevredeki vatandaşlar yardıma koştu. Vatandaşlar tarafından ayağa kaldırılan emekli öğretmen ağrıları nedeniyle çığlıklarını sürdürünce durum sağlık ekiplerine bildirildi. Hareket edemeyen ve acısı nedeniyle sürekli çığlık atan emekli öğretmen vatandaşların kolları arasında ambulans beklemeye başladı. Bu sırada olay yerine gelen polis ekipleri de yaralı öğretmen ile birlikte olay yerinde bekleyerek yardımcı olmaya çalıştı. Bu sırada yoldan geçen ambulansı yaralı öğretmen için geldiğini düşünerek durduran polis ekipleri, ambulansın başka bir hastayı taşıdığını öğrenince hayal kırıklığı yaşadı. Ambulansın gelmemesine sinirlenen bir polis memuru da dayanamayarak "bir saat oldu, bir saatte ambulans mı gelir ya" diyerek tepki gösterdi. Emekli öğretmenin yardımına koşan bir vatandaş da trafik ışıklarında beklediği sırada bir feryat duyduğunu belirterek şöyle konuştu: "Arkamı dönüp baktığımda kadın yerde yatarak feryat ediyordu. Yarım saat oldu ambulans gelmedi. Televizyonlarda görüyorduk hep bunları, imdat istiyorsunuz adam öldükten sonra geliyor. Olmaz böyle bir şey"
    Kalçasında kırık meydana geldiği öğrenilen Seher Çınar daha sonra gelen Ambulans ile Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA