20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Gençlik ve Eğitim Konferansı büyük ilgi gördü - 16:12

Iğdır Üniversitesi ve Iğdır Müftülüğü'nün işbirliğiyle 'Gençlik ve Eğitim' konulu konferans büyük ilgi gördü.
Iğdır Üniversitesi ve Iğdır Müftülüğü'nün işbirliğiyle 'Gençlik ve Eğitim' konulu konferans büyük ilgi gördü.
Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Iğdır Valisi Amir Çiçek, İl Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay, Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, İl Müftüsü Cüneyt Kulas, öğretim görevlileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kur'an tilavetiyle başlayan programda açılış konuşması yapan Müftü Kulas, gençliğe verilen eğitimin geleceğin teminatı olduğunu belirterek, genç nesile sahiplenilmesi ve eğitimine önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Vali Çiçek de geleceğimizin teminatı olan gençliğin sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini söyleyerek, gençlerdeki maneviyat eksikliği olduğunu söyledi. Programa konuşmacı olarak katılan Dr. Ali Şakir Ergin ile Prof. Dr. Halis Ayhan ve Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Hakim Yüce, gençlik ve eğitim konularında konferans verdi. Dr. Şakir Ergin konuşmasında gençliğin yetişmesinde ailenin ve çevrenin önemini vurgulayarak, gençlerin, geleceğe hazırlanmasında her aşamadan yararlanması gerektiğini, eğitimli gencin vatanını milletini daha çok seveceğini kaydetti.
Prof Dr. Halis Ayhan, Gençlik ve eğitimin Ailelerin çocuklarına sevgi merkezli eğitimlerin verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Prof Dr Abdulhakim Yüce ise günümüz gençlerinin çok şanslı olduğunu söyleyerek gençlerin günümüz imkanlarını iyi kullanırlarsa hayatın bir çok alanında daha başarılı olacaklarını söyledi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA