18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Gurbetçilerin gönderdiği TIR dolusu engelli aracı, engellilere dağıtıldı - 20:01

Almanya'da faaliyetini sürdüren Bielfeld Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Yiğit ve dernek üyesi Dursun Karabal, gurbetçi işçilerin yardımıyla alınan bir TIR dolusu engelli aracını, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde engelli vatandaşlara teslim e
Almanya'da faaliyetini sürdüren Bielfeld Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Yiğit ve dernek üyesi Dursun Karabal, gurbetçi işçilerin yardımıyla alınan bir TIR dolusu engelli aracını, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde engelli vatandaşlara teslim etti.
Bielefeld kentindeki gurbetçilerin yardımlarıyla Sorgun'daki engelli vatandaşlar için alınan 200 kol değneği, 150 tekerlekli sandalye, 27 akülü araba, 50 yürüteç,30ihtiyaç giderici 5 koli yatalak bezi, 2 ton giysi, 1 banyo asansörü, 2 koli tekerlekli sandalye yedek parçası, 200 oyuncak ve 5 koli ayakkabı TIR'a yüklenerek Almanya'dan Sorgun'a getirildi. İlçeye ulaşan yardımlar için eski belediye meydanında bir tören düzenlendi. Törene Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanvekili Sedat Altınok, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Almanya Bielfeld Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Yiğit, dernek üyesi Dursun Karabal, engelliler ve yakınları katıldı.
    Kaymakam Levent Kılıç, törende yaptığı konuşmada, yurt dışında yaşayan gurbetçilerin hiçbir zaman memleketlerini unutmadığını ve çeşitli şekillerde memleketlerine katkı sağladıklarını söyledi.
    Kaymakam Kılıç, "Gurbetçilerimiz örnek davranışlar sergileyerek, ilçemizdeki engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaları için akülü araba, tekerlekli sandalye ve koltuk değnekleri başta olmak üzere her türlü ihtiyaçları için bir TIR dolusu yardımda bulundular. Ben kendilerine bu fedakârca davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.
    Almanya Bielefeld Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Dursun Karabal ise 2008 yılından bu yana engelli vatandaşlara yönelik bu tür yardımları yaptıklarını anlattı.
    Yozgat'ta engelli sayısının çok fazla olduğuna dikkat çeken Karabal, "Bu yüzden bir TIR değil, üç TIR da getirsek bütün ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor. Geçen yıl engellilerimiz için getirdiğimiz 15 akülü araca Ankara gümrüğü 2 ay el koymuştu, sonra malzemelerimizi gümrükten aldığımızda bozuk bir şekilde teslim aldık. Bu yıl ise getirmiş olduğumuz malzemelerimiz Kayseri gümrüğünden hiçbir zorluk çıkartılmadan geçti. Sorguna getirdiğimiz bu malzemelerin toplam değeri yaklaşık 300 bin lira civarındadır. İnşallah bu tür yardımlarımız bundan sonra da devam edecek." şeklinde konuştu.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA