18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Hayırsever işadamı Önder Matlı, annesini adına okul yaptırıyor - 15:47

Hayırsever işadamı, AK Parti Bursa milletvekili adayı Önder Matlı, Karacabey'de annesi Ulviye Matlı adına Anadolu Öğretmen Lisesi ve kız-erkek yatılı yurtları yaptırıyor.
Hayırsever işadamı, AK Parti Bursa milletvekili adayı Önder Matlı, Karacabey'de annesi Ulviye Matlı adına Anadolu Öğretmen Lisesi ve kız-erkek yatılı yurtları yaptırıyor.
Lise ve yurtların temeli, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle atıldı. Yaptığı konuşmada, eğitimin önemine vurgu Bakan Arınç, herkesin çocuklarının çok iyi eğitim almasını, nitelikli, ailelerine ve ülkesine yararlı insan olmalarını istediğini dile getirdi.

Çocukların eğitimi için en iyi ortamların hazırlanması gerektiğine işaret eden Bakan Arırç, "Bilgisayar laboratuvarları, teknoloji sınıfları, öğretmenleriyle çocuklarımızın, 25-30 kişilik sınıflarda en iyi şekilde yetişmesini temin etmeliyiz." dedi.
Matlı ailesini, Manisa Turgutlu'da yaptırdıkları bir tesis açılışında tanıdığını anlatan Arınç, şöyle devam etti: "Daha önce Ömer Matlı İlköğretim Okulu yaptılar. Şimdi ise lise inşa ediyorlar. Matlı, iyi bir insan, iyi bir aile reisi ve iyi bir siyasetçi olarak Karacabey ve Bursa'yı parlamentoda temsil edecek. 12 Haziran'da halkımızın takdiriyle böyle güzelliği yaşarsak mutlu olacağız."
Eğitime yapılacak yatırımlara her zaman ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Arınç, "Geleceğimiz ve güvencemiz çocuklarımızdır. 72 milyonun yarısı, 30 yaşın altında genç nüfus ve 17 milyonu da eğitim çağındadır. 17 milyon, Avrupa'nın 10 ülkesinin toplam nüfusundan fazladır." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Arınç, Önder Matlı ile birlikte lise ve yurt binalarının temelini attı. Törene, Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban, Matlı Yem A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özer Matlı, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile çok sayıda davetli katıldı. Arınç, daha sonra Karacabey Belediyesi tarafından yaptırılan 12 kilometrelik yenilenmiş su nakil hattı ve su deposunun açılışını gerçekleştirdi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA