22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Hukuksal Bakış Derneği'nden avukat Ramazan Ural'a onur belgesi - 14:23

Eskişehir Hukuksal Bakış Derneği, yaptığı özverili çalışmaları nedeniyle Baro Yönetim Kurulu Üyesi avukat Ramazan Ural'a onur belgesi verdi.
Eskişehir Hukuksal Bakış Derneği, yaptığı özverili çalışmaları nedeniyle Baro Yönetim Kurulu Üyesi avukat Ramazan Ural'a onur belgesi verdi.
    Namlı Otel'de düzenlenen geleneksel olarak düzenlenen kahvaltı programına yaklaşık 100 avukat katıldı. Kahvaltı sonrasında konuşan Derneğin Başkanı Avukat Turgay Balaban, dernek olarak yaptıkları çalışmalar ile Eskişehir sınırlarını aşarak bir marka olma yolunda ilerlediklerini söyledi.
    Dernekleri sayesinde unutulmaya yüz tutan meslektaş dayanışmasını yeniden canlandırdıklarını belirten Başkan Balaban, "Her geçen gün yeni katılımlar ve dostluklarla bu oluşum büyümektedir." dedi.
    Başkan Balaban, ancak kentte bazı avukatların fikir, inanç ve düşünceleri nedeniyle bulunduğu konumlarda itilip kakıldığını vurguladı. Onur belgesi verdikleri Avukat Ural'ın da bunlardan birisi olduğunu kaydeden Balaban, şöyle dedi: " Ural, hakkı olan konumlara geldiğinde meslektaşları adına bazen itilip kakılmıştır. Ama Ural maruz kaldığı haksızlara hiç bir zaman boyun eğmedi. Güzel işlere ön ayak oldu. En önemlisi de mesleğimize ve meslek örgütümüze sahip çıkmayı ve özgüveni bize öğretti."
    Ural'ın uydu avukat olmayacağını da entelektüel bir tutarlılıkla başkalarına öğrettiğini dile getiren Balaban, "Evet kum saatimiz akmaya devam ediyor. Hukuktan ve adaletten yana olanlar her zaman kazanıyor. Hukuku ve makamları kendi şahsi ihtirasları için kullanan talihsizler ise her zaman kaybedeceklerdir." dedi.
    Yapılan konuşmanın ardından Dernek Başkanı Balaban, Eskişehir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ramazan Ural'a yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı onur belgesi verdi.
    Törenin sonunda avukatlara Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda yapılan değişiklikler ilgili olarak seminer verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA