23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Huzurevi sakinleri Kadınlar Günü kutlamasında eğlendi - 18:13

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdüren kadınlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sebebiyle Gönül Dostları Sofrası'nda düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdüren kadınlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sebebiyle Gönül Dostları Sofrası'nda düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Başkan Recep Altepe'nin eşi Hüsniye Altepe ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı'nın karanfillerle karşıladığı kadınlar, doyasıya eğlendi. Kadınların moral topladığı buluşmada, "Beşik sallayan el dünyaya hükmeder" diyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı, her kadının geleceği yönlendiren birer anne olduğunu söyleyerek, kadının toplumdaki önemine işaret etti.
Başkan Altepe'nin eşi Hüsniye Altepe ise sadece bir gün değil 365 günün de kadınların günü olması gerektiğini söyledi. Kadınların annelik duygusuna sahip olduğunu ifade eden ve huzurevi sakinlerine, "Sizler bizim baş tacımızsınız, sizleri çok seviyoruz." diye seslenen Altepe, şöyle konuştu: "Annelerin hakları hiçbir şekilde ödenmez. Kadınlar anne, eş, evlat veya gelin olarak her şekilde en değerli varlıklardır. Biz kadınlar yaşam kaynağıyız. Kadınların olduğu her ortamda hayat çok daha güzel ve yaşanılır oluyor."
Altepe, tek tek ilgilenip sohbet ettiği kadınlara günün anısına birer havlu armağan etti. Huzurevi sakinlerinden Hidayet Önel de gördükleri ilgiden memnun olduğunu dile getirerek, "Bu özel günde bize gösterdiğiniz sevgi ve alakadan dolayı çok memnun olduk. Huzurevinde de çok mutluyuz." dedi.
Huzurevinde bu yıl aktivitelerin arttığını ve bu sayede daha güzel vakit geçirdiklerini de vurgulayan Önel, bu konudaki duyarlılığından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye teşekkür etti.
Coşkulu görüntülerin yaşandığı günde mutlulukları yüzlerinden okunan huzurevi sakinleri, 'Dünya Kadınlar Günü' pastasını da alkışlar arasında kesti. Toplantıda moral depolayan kadınlar, Büyükşehir Belediye Orkestrası korosunun seslendirdiği şarkılara da eşlik etti.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA