24 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İngiliz Büyükelçiliği heyeti Batman Belediyesi'ni ziyaret etti - 16:26

İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nden bir heyet, Batman Belediye Başkanvekili Serhat Temel'i ziyaret ederek, son dönemde yaşanan olaylar ve seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nden bir heyet, Batman Belediye Başkanvekili Serhat Temel'i ziyaret ederek, son dönemde yaşanan olaylar ve seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
    İngiltere Büyükelçiliği'nden Crispian Wilson, Nigel Cookson, Armstrong ve Emma Robinson'dan oluşan bir heyet Batman Belediyesi'ni ziyaret etti. Konuklarını makamında kabul eden Belediye Başkanvekili Serhat Temel ile heyet arasındaki görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmede bölgede yaşanan olaylar ve seçim süreciyle ilgili konuların konuşulduğu öğrenildi.
    Başkanvekili Temel, bölgede son dönemde meydana gelen olayların hükümetin politikalarına bağlı olarak çıktığını savundu. Artan çatışmaların ve her gün gelen ölüm haberlerinin bölgede ciddi bir infiale dönüştüğünü savunan Temel, yaşanan olayların kendilerini kaygılandırdığını söyledi.
    Temel, "Bu yüzden 12 Haziran seçimlerine bizler bölgede kalıcı bir barışın, demokrasi ve özgürlüklerin yerleşmesi bakımından hayati bir önem atfediyoruz. Çünkü hükümet aradan geçen 10 yıla rağmen söz verdiği halde Kürt sorununu çözmediği gibi sorunu ağırlaştırıcı adımları atmaktan çekinmedi. Son iki yılda belediye başkanımız Nejdet Atalay'ın da içinde bulunduğu binlerce Kürt siyasetçisi KCK davası adı altında tutuklandı, binlercesi gözaltına alındı, yine binlercesi adli takibata uğradı. Şu anda partimizin 2 bin 500 civarındaki kadrosu cezaevinde tutuluyor. Halka karşı muazzam bir şiddet devrede." şeklinde konuştu.
    Batman'a gelmekten ve Batman Belediyesi'ni ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu belirten Crispian Wilson'a Başkanvekili Temel, Batman Belediyesi armalı bir kilim hediye etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA