16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İngilizce öğretmenleri 'mükemmelliğin eşiğinde' buluşacak - 11:23

Bursa Özel Nilüfer Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen Mükemmelliğin Eşiğinde (On The Threshold of excellence) seminerinin 7.'si 26 Mart'ta gerçekleştirilecek.


Bursa Özel Nilüfer Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen Mükemmelliğin Eşiğinde (On The Threshold of excellence) seminerinin 7.'si 26 Mart'ta gerçekleştirilecek. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenecek seminer, Marmara Bölgesi'ndeki en geniş katılımlı ELT semineri olacak.
    Seminere Oxford University Press, Selt, Longman, Cambridge University Press ,Ues, Express ve Heinle, yds gibi dil eğitiminde önde gelen 9 yayınevi, Metropolitan, Oxford Vision gibi yurtdışı eğitim danışmanlık kuruluşları ve aralarında ünlü yazar Jenifer Basset'in de bulunduğu 4 seçkin konuşmacı katılacak.
    Nilüfer Eğitim Kurumları Yabancı Diller Eğitim Koordinatörü Mesut Özil, seminerin amacının İngilizce eğitiminin kalitesini yükseltmek, etkili öğretmenler yetiştirmek ve onların yaşam boyu mesleki gelişimlerine katkı sağlamak olduğunu dile getirdi.
    Mesut Özil, dil öğreniminde gelişen çağa ayak uydurarak dil eğitmenlerinin kendilerini yenilemeleri gerektiğini belirterek, şunları söyledi: "Seminerde dijital çağda sınıfta kullanılabilecek görsel çeşitlilik, farklı kültürlere ait konuların modern ELT materyallerine uyarlanması, eğlenceli konuşma aktiviteleri, çoklu zeka ve yabancı dil eğitiminde kullanılan en son teknolojiler gibi konular ele alınacak."
    Seminere yaklaşık 700 İngilizce öğretmeninin katılmasının beklendiğini anlatan Mesut Özil, yerli ve yabancı yayınevlerinin de yeni çıkan kitap, kaset, doküman ve görsel araçlarını öğretmenlerle paylaşacaklarını ifade etti.
    Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Tatlıdil de Marmara Bölgesi'ndeki bütün İngilizce öğretmenlerinin seminere katılımını beklediklerini bildirdi. Ali Tatlıdil şöyle konuştu:
    "Geleneksel hale getirdiğimiz ELT seminerine gösterilen yoğun ilgi bizleri mutlu ediyor. Bu sene Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle daha geniş katılımlı organizasyon yapacağız. Organizasyon şimdiden bizleri heyecanlandırıyor."
    Seminer sonunda hediye çekilişi yapılacak, her katılımcıya milli eğitim müdürlüğü onaylı katılım belgesi verilecek. Seminere katılmak isteyen İngilizce Öğretmenleri www.nilufer.k12.tr web adresinden kayıtlarını yaptırabilecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA