20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İskenderun'da deprem tatbikatı yapıldı - 17:39

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Gazi İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Gazi İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Kızılay, Emniyet Müdürlüğü, itfaiye, Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri de tatbikatta hazır bulundu.
Gazi İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen tatbikatta temsili deprem ve yangın sirenleri ile dışarıya hızla çıkan öğrencileri aileleri de heyecanla bekledi. İlk yardım ve sivil savunma ekipleri de yaralı öğrencileri sedye ile ambulansa ve dışarıya güvenli bir yere çıkartarak, tedavi etti.
Belediye itfaiye ekipleri ve kurtarma ekipleri okulda mahsur kalan öğrencileri kurtarmak için yoğun çaba sarf etti. Okul bahçesinde çıkan yangına ise ilk müdahaleyi önce öğrenciler daha sonra itfaiye ekipleri yaptı.
Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Ali Koç, "Sivil Savunma Haftası dolayısıyla yapılan tatbikat başarı ile son bulmuştur. Bu haftanın önemini öğrenci ve öğretmenlere yaşayarak anlatmaya çalıştık" dedi.
İskenderun Belediye İtfaiye Müdürü Ömer Çolak ise "Dünyada depremler her zaman olabiliyor. Hatay da birinci derecede deprem bölgesi. Böylesi afetlere her an hazır almak lazım" diye konuştu.
İskenderun Kızılay Derneği Başkanı Ümit Günay da "Hatay genelinde Kızılay olarak çalışmalarımız devam ediyor. Afetlere hazır olunması gerektiğini halkımıza her fırsatta iletiyoruz." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA