21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İstanbul'dan Patnos'a kitap desteği - 12:11

İstanbul'daki üniversitelerde okuyan öğrenciler, Ağrı'nın Patnos Alparslan Lisesi'ne kitap yardımı yaptı.
İstanbul'daki üniversitelerde okuyan öğrenciler, Ağrı'nın Patnos Alparslan Lisesi'ne kitap yardımı yaptı.

Patnos Alparslan Lisesi Tarih Öğretmeni Sait Akdoğan, okula ait kütüphanenin kitap ihtiyacını tedarik etmek için İstanbul'daki bazı üniversite, hayırsever vatandaş ve iş adamlarıyla görüştü. Görüştüğü kişiler ve üniversiteler, lisenin bu ihtiyaçlarını karşılayacaklarını bildirmelerinin ardından 15 koli dolusu yaklaşık üç bin kitap okula ulaştı.

Kitap kolilerini teslim alan Okul Müdürü Menduh Tunç, üniversite öğrencileri, işadamı ve hayırsever vatandaşların bu hareketini takdirle karşıladığını belirterek, teşekkürlerini iletti. Okul Müdürü Tunç, "Okulumuz 2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde açıldı,Okulumuza ait kütüphane öğrenciler tarafından kullanıyordu ancak rafların birçoğu boştu. Öğretmen arkadaşlarımızın aracılığı ile İstanbul'daki üniversitelerle görüştük. Üniversite öğrencileri kulüplerinde ortaklaşa olarak biriktirdikleri kitapları bize gönderdiler. Bu davranışlarından dolayı öğrencilere çok teşekkür ediyorum." dedi.
Tunç, okula gönderilen 15 adet kitap dolu kolilerden 5'ini kardeş okul olarak belirledikleri Dedelli İlköğretim Okulu'na gönderdiğini söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA