16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İşten çıkarılan işçiler 16 gündür Konak Belediyesi önünde sabahlıyor - 06:29

İzmir'de CHP'li Konak Belediyesi'nin temizlik işlerini yapan şirketin 115 çalışanı, sendika haklarını alabilmek için eylem başlattı.
İzmir'de CHP'li Konak Belediyesi'nin temizlik işlerini yapan şirketin 115 çalışanı, sendika haklarını alabilmek için eylem başlattı. Ancak işçiler bu talepleri sebebiyle işten atıldı. Taşerona hayır diyerek sendika isteyen işçiler, 16 gündür belediyenin önünde yağmur, çamur, soğuk demeden ateş yakıp battaniyelere sarılarak sabahlıyor.
Ekmek kavgası için sonuna kadar direneceklerini belirten temizlik işçileri, "Ekmeğimizi verin, iş güvencemizi verin. Biz buradaki eylemlerimizi bitirelim" diye konuştu. İşçilerin bağlı oldukları şirketin işten çıkarma tebligatlarını göndermeye başladığı öğrenildi. 115 işçi iki haftayı geçen eylemini haklarını alıncaya kadar sürdüreceklerini ifade etti. İşçiler, "Taşeronluktan kurtulmak istiyoruz. Çünkü CHP taşerona karşı. Konak Belediyesi de CHP yönetiminde olduğu için Kılıçdaroğlu'nun bu yöndeki talebini yerine getirmesini istiyoruz." şeklinde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta taşeronlaşmaya karşı olduğunu belirttiği biliniyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA