22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

"İstiklal Marşı geçmişimizin aynası geleceğimize ışık tutan yol göstericimiz" - 12:47

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, İstiklal Marşı'nın hür olmanın bir ifadesi olduğunu belirtti.
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, İstiklal Marşı'nın hür olmanın bir ifadesi olduğunu belirtti.
Belediye Başkanı Savaş, İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 90. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Savaş mesajında, İstiklal Marşı'nın hür olmanın bir ifadesi olduğunu belirtti. İstiklal Marşı'nın milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un sahip olduğu iman, fikir, ümit, heyecan ve cesaretle yazıldığını anlatan Başkan Savaş, "İstiklal Marşı'nın her dizesinde verilen bir mesaj vardır. Türk milleti, bağımsızlığına yönelen saldırılara kararlılıkla karşı koyan içinde bulunduğu imkânsızlıklara ve güç şartlara karşın, büyük zaferler kazanmıştır. Kurtuluş Savaşı, bütün milletin genci, yaşlısı, kadını ve erkeğiyle kenetlenerek, omuz omuza yazdığı büyük bir kahramanlık destanı olarak tarihimizdeki saygın yerini almıştır. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nda, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancını, Türk askerinin yürekliliğine, Türk insanının bağımsızlığa, hakka ve yurduna bağlılığını dile getirerek Türk milletinin sesi olmuştur. Türk milletinin yüceliğini ve bayrağımızın kutsallığını en güzel duygularla anlatan İstiklal Marşı adeta geçmişimizin aynası, geleceğimize de ışık tutan bir yol göstericimizdir" dedi.
Belediye Başkanı Savaş açıklamasının sonunda, "Bu milli emanet, onu tam bir inanç ve bağlılıkla yüreklerinde taşıyan büyük Türk milleti tarafından sonsuza kadar yaşatılacaktır. Milletimizin ve ülkemizin ortak iradesi olarak sonsuza kadar yaşayacaktır. İstiklal Marşımızın değerli şairi Mehmet Akif Ersoy ve bestecisi Zeki Üngör'ü yürekten minnetle ve şükranla anıyorum" ifadelerine yer verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA