24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İstiklal Marşı'nın kabulü Siirt'te törenle kutlandı kutlamaları yapıldı - 15:17

İstiklal Marşı'nın kabulünün yıldönümü sebebiyle tören düzenlendi.
İstiklal Marşı'nın kabulünün yıldönümü sebebiyle tören düzenlendi. Törende konuşan Vali Musa Çolak, İstiklal Marşı'nın bu toprakların var olma serüvenini anlattığını söyledi.
    Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende Mehmet Akif Ersoy, sinevizyon desteğiyle çeşitli yönleriyle anlatıldı. İlk ve orta öğretim öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışmasında birinci olan 14 Eylül İlköğretim Okulu'ndan Özlem Kaya ve Anadolu Öğretmen Lisesi'nden Şükran Çalapkolu, İstiklal Marşı'nın on kıtasını okudu.
Vali Musa Çolak törende yaptığı konuşma da "Bu marş, özlü dizeleriyle Türk Milleti'nin, yurt ve bayrak sevgisini; özgürlük, bağımsızlık ve çağdaşlık tutkusunu en güzel biçimde yansıtır. Bu marşın yazılmasına sebep olan Kurtuluş Savaşı ise Türk tarihinin en şanlı mücadelesi olarak tarihteki yerini almıştır. Vatanın dört bir yanı işgal edilmiş, Yunan orduları Polatlı'ya kadar gelmiştir. Top sesleri Ankara'dan duyulmaktadır. Daha dün 250 bin evladını Çanakkale'de Vatana feda eden bu millet; nasıl ki canı pahasına "Çanakkale Geçilmez" dediyse, kurtuluş gününde de vatanı için parolası "Ya İstiklal Ya Ölümdür." diye konuştu.
    Törende düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Musa Çolak, AK parti Siirt Milletvekilleri Yılmaz Helvacıoğlu, Afif Demirkıran ve Siirt'te bulunan Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa tarafından verildi. Tören resim sergisinin açılışı ile sona erdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA