23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İzmir'de yanan tankeri güvenlik kamerası da kaydetti - 14:47

İzmir'deki bir akaryakıt istasyonuna benzin boşaltan tankerin yanmasıyla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
İzmir'deki bir akaryakıt istasyonuna benzin boşaltan tankerin yanmasıyla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde tankerin bir anda alev aldığı, istasyondaki görevlilerin büyük bir telaş içinde sağa sola kaçıştığı görülüyor. Hayatını riske atarak yanan tankeri akaryakıt istasyonundan çıkaran şoförü Engin Koçak da kayıtlarda yer alıyor.
Olay, dün (11 Mart) saat 14.00 sıralarında, Konak ilçesi Çınarlı semtindeki bir akaryakıt istasyonunda meydana gelmişti. Şoför Koçak, Aliağa ilçesinden aldığı 12 ton motorin ve 5 ton benzini boşaltmak üzere istasyona geldi. Benzin boşaltıldığı sırada henüz bilinmeyen bir sebeple tanker alev aldı. Güvenlik kameralarına da yansıyan dehşet anlarında ilk korkuyu atlatan Koçak'ın önce yangın söndürme tüpüyle müdahale etmeye çalıştığı, alevlerin büyümesi üzerine tankere binip istasyondan çıkardığı görülüyor. Tankeri boş bir alana çeken Engin Koçak, kendini son anda dışarıya atarak canını kurtardı. Olay sırasında istasyonda park halinde bulunan dört ve yolda seyir halinde olan bir otomobil de tamamen yandı. İtfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesi sonucu alevlerin ana yakıt depolarına ve LPG tanklarına ulaşması engellendi.
Canını ortaya koyarak bir faciayı önleyen tanker şoförü Koçak, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Benzin boşalttığımız sırada tanker bir anda alev aldı. Ben de o an, insanlara bir şey olacağına bana olsun diyerek direksiyona geçtim. Tanker alev topuna dönmüştü ama uygun bir yere götürdüm. O anda eşimi ve iki çocuğumu düşündüm. En doğru olanı yaptım. Tankeri istasyondan çıkarmasaydım bir felaket yaşanabilirdi."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA