22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Japon turistler, Tokyo'ya giden Kimse Yok Mu ekibine teşekkür etti - 16:38

Kimse Yok Mu Derneği, arama-kurtarma ve incelemeler yapmak üzere Tokyo'ya 5 kişilik heyet gönderdi.
Kimse Yok Mu Derneği, arama-kurtarma ve incelemeler yapmak üzere Tokyo'ya 5 kişilik heyet gönderdi. Atatürk Havalimanı'nda bulunan Japon turistler ise, ülkelerine yardıma giden ekip ile kucaklaşıp teşekkür etti.
Gönüllüleri uğurlamak üzere havalimanına gelen Kimse Yok Mu Derneği Genel Başkanı Mehmet Özkara, arama-kurtarma sağlık ve lojistik birimde görev yapan ekibin, Japonya'da bulunan diğer arkadaşlarına katılarak yardımlar için alt yapı çalışmalarına katılacaklarını söyledi. Özkara, Anadolu'nun fedakar insanlarının banka hesap numaraları ve PTT'nin yanı sıra faturalı yada faturasız hatlardan 5777'ye kısa mesaj atarak hiçbir kesinti olmadan Japonya'ya gönderilmek üzere derneklerine bağışta bulunabileceklerini hatırlattı. "Yıkımın büyük olduğu Japonya'ya büyük yardımlarla gitmemiz gerekiyor' diye devam eden

'VEFA ZAMANIDIR'
Özkara, bugün vefa zamanı, insanlarımız yardım için seferber olması gerektiğine dikkat çekti. Kimse Yok Mu Başkanı, "Arkadaşlarımız da insanların, acılı zor günlerinde yanlarında olacak. Oradan gelecek talepler doğrultusunda biz de kendilerine buradan destek vereceğiz." dedi.
Yardım ekibi başkanı Cenk Yoleri de, özellikle büyük yıkıma uğrayan Sendai Kenti için neler yapabileceklerini belirleyip genel merkeze bildirmek, arama kurtarma, lojistik ve sağlık hizmeti için gittiklerini anlatarak, Türk halkının muhtelif kampanyalarla dost ülkeye yardımcı olmasını istedi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA