23 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Japonya'da depreme yakalanan milli judocular anneleriyle internetten görüştü - 16:04

Milli takımla birlikte 4 Mart'tan bu yana Japonya'da kamp yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün judocuları, 8,9 büyüklüğündeki depreme Tokyo'da bir antrenman sırasında yakalandı.
Milli takımla birlikte 4 Mart'tan bu yana Japonya'da kamp yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün judocuları, 8,9 büyüklüğündeki depreme Tokyo'da bir antrenman sırasında yakalandı. Sporcular arasında bir kızı ve bir oğlu bulunan Hayal Kocatürk, haberi aldığında çok korktuğunu, kızı Gülşah ve oğlu Remzi'yle daha sonra internetent görüştüğünü söyledi.
Anne Kocatürk, "Çocuklarımla telefon bağlantısı olmadığı için internet üzerinden görüşebildim. Görüşme sırasında sarsıntılar devam ediyordu. Çok endişeliyim. Bir an önce çocuklarıma kavuşmak istiyorum." dedi. Deprem haberini aldığında çılgına döndüğünü anlatan Kocatürk, "Dün sabah televizyonu açtığımda büyük şok yaşadım. Hemen telefona sarıldım, çocuklarıma ulaşmaya çalıştım ama Japonya'daki telefon hatları kesik olduğu için saatlerce haber alamadım. Federasyonu ve Japon Konsolosluğu'nu aradım, çok ilgilendiler. Biraz zaman geçtikten sonra beni bilgilendirdiler, çocuklarımın sağlığının iyi olduğunu söylediler. Birkaç saat sanra da internet üzerinden bağlantı kurduk. Dün geceden beri sürekli konuşuyoruz. Kızımla görüntülü olarak konuşurken artçı sarsıntılar devam ediyordu. Oğlumla görüntülü görüşemedim ama internet üzerinden haber alıyorum. Aslında Japonya'dan 19 Mart'ta döneceklerdi ama bu felaket yaşandı. Dönüş tarihleri ve nasıl dönecekleriyle ilgili kesin bir şey yok." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA