22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kahraman tanker şoförü "canı pahasına" faciayı önledi - 17:19

İşte bir akaryakıt istasyonunda alev alan tankerini boş araziye götürerek faciayı önleyen şoför...


İzmir'deki bir akaryakıt istasyonunda alev alan tankerini boş araziye götürerek faciayı önleyen şoför Engin Koçak (36), ''O anda iki çocuğum ve eşim, gözümün önünden film şeridi gibi geçti. Alev yumağı içindeki tankeri benzin istasyonundan alıp boş araziye götürmeseydim büyük bir facia yaşanırdı.'' dedi.

Olay, Konak ilçesi Çınarlı semtinde, Adem Seçilmiş'e ait istasyonun deposuna yakıt boşaltılması sırasında meydana geldi. Koçak yönetimindeki 35 CJJ 69 plakalı tanker, benzin boşalttığı sırada henüz belirlenemeyen bir sebeple oluşan kıvılcımdan alev aldı. Bunun gören şoför Koçak, vanayı alevler sardığı için kapayamadı. Bunun üzerine her şeyi göze alarak tankere binip istasyondan çıkardı. Büyük gayretine rağmen tankerdeki alevlerin akaryakıt istasyonunda park halinde bulunan dört otomobile ve kafeteryaya sıçramasını önleyemedi. Buna rağmen tankeri güvenli bir yere doğru götürmeye devam etti.

İstasyondan çıkan tankerden çevreye sıçrayan alevler, o sırada yolda ilerleyen Gürsel Önal yönetimindeki 35 LES 81 plakalı otomobile de sıçradı. Önal ile yanında bulunan Ali İslamoğlu ve Kemal İbrahimoğlu, hemen inerek canlarını kurtardı. Alev topuna dönen tankeri akaryakıt istasyonunun yaklaşık 100 metre ilerisindeki boş araziye götüren Engin Koçak da indi ve koşarak uzaklaştı. Kısa bir süre sonra tankerde büyük bir patlama oldu. Olayın duyulmasının ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve cankurtaran sevkedildi. İtfaiye ekipleri, bir yandan tankere müdahale ederken bir yandan da sıçrayan alevlerle yanan beş otomobili ve istasyondaki kafeteryayı söndürmek için çalıştı. Yaklaşık bir saatlik çabanın ardından yangın söndürüldü.

Yolda seyir halindeyken yanarak üzerlerine gelen tankerden kaçamadıklarını anlatan sürücü Gürsel Önal, bir anda ne yapacağını şaşırdığını ifade ederek, "Alev alev yanan tanker, hızla yanımızdan geçti. Alevler benim otomobilime de sıçradı. Aracımın yandığını görünce, iki arkadaşımla birlikte kendimizi dışarıya atarak canımızı kurtardık." şeklinde konuştu.

KAHRAMAN ŞOFÖR: TANKERİ ÇIKARMASAYDIM BÜYÜK BİR FACİA YAŞANIRDI
Alev alev yanan tankeri canı pahasına akaryakıt istasyonundan çıkararak bir faciayı önleyen şoför Engin Koçak, olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı. 15 yıllık şoför olduğunu ve böyle bir olayın ilk defa başına geldiğini belirterek, "Benzin boşaltırken akaryakıt istasyonunun deposunun içinden çıkan kıvılcım nedeniyle tankerde yangın çıktı. Alev yumağı içindeki tankeri boş bir araziye götürdüm. İstasyonda patlasaydı facia olurdu. Bu kısa sürede hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti.'' dedi.

Olayda yedi kişi, dumandan ve patlamanın şiddetinden hafif yaralandı. Yaralılardan Serhat Coşkun, Nurhan Yavaş, Uğur Bilgi, Kamil Hozman ve Erinç Baran Turna Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Barış Mutkilioğlu ve Nurhan Coşkun Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. İtfaiye ve polis ekipleri tarafından olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA