21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kalkavan: AK Parti, 2023'e kadar süre isteyerek halkı oyalıyor - 15:50

CHP Samsun milletvekili adayı İhsan Kalkavan, Fatih Mahallesi sakinlerinin düzenlediği destek toplantısına katıldı.
CHP Samsun milletvekili adayı İhsan Kalkavan, Fatih Mahallesi sakinlerinin düzenlediği destek toplantısına katıldı. Kalkavan, tüzüğünde 'üç dönemden sonra kimsenin milletvekili olamayacağının' yer almasına rağmen AK Parti'nin 12 yıl sonrasına 2023'e kadar süre isteyerek halkı oyaladığını savundu.
Başbakanın kendi sözünden çıkmayacak kemikleşmiş bir kadro istediğini, bunun da 'tek adam' olma hırsından kaynaklandığını iddia eden Kalkavan, Başbakan'ın yeniden seçilme şansı olmadığı için anayasayı değiştirip tek adam olarak devlet başkanı olmak istediğini ve ülkeyi tiranlar gibi yönetmek arzusunda olduğunu iddia etti. Başbakan'ın tüm planlarını buna göre yaptığını ve Amerika'dan icazet aldığını söyleyen Kalkavan, Amerika'nın karşılıksız hiçbir şey yapmayacağını hatırlatarak ikinci büyük tehlikenin ise Abdullah Öcalan'ın cezaevinden çıkarılarak bu borcun ödeneceğini, AK Parti'nin planının bu olduğunu iddia etti. "Bu Türkiye'nin bölünmesi demektir" diyen Kalkavan, yaklaşan tehlike konusunda vatandaşları uyardı.

"ÖZEL SEKTÖRÜN BAŞARILARIYLA ÖVÜNÜYORLAR"
Samsun'da da özelliştirme adı altında Cumhuriyet döneminin tüm değerlerini satan AK Parti'nin onbinlerce kişiyi mağdur ettiğini ve uygulamalarını gerçekleştirirken halkın istek ve beklentilerini umursamadığını ifade eden Kalkavan, özelleştirmeye karşı olmadıklarını ama bu özelleştirmeler yapılırken çalışanlara sahip çıkılmamasının kendilerini üzdüğünü söyledi. "Neden sahip çıkmadılar? Çünkü bu fabrikaları yandaşlarına verdiler ve onları zor durumda bırakmak istemediler. O yandaşlarına kıdem tazminatı ödetmemek için evlatlarımızı sokağa attılar. Bugün de utanmadan çıkıp televizyonlarda 'Biz 2002'de geldiğimizde işsizlik daha fazlaydı' diyorlar. İşsizlik Samsun'da azaldı mı? Soruyorum sizlere." diyen ve AK Parti'nin uygulamalarının Samsun'u daha kötüye götürdüğünü söyleyen Kalkavan, AK Parti hükümetinin dokuz yıl boyunca Samsun'da istihdam sağlayacak tek bir tek bir fabrika tek bir kapı bile açmadığını ifade etti. AK Parti'li vekillerin özel sektörün açtığı yerlerle övündüğünü ifade eden Kalkavan, AK Parti'nin sadece halkın gözünü boyamaya çalıştığını ifade etti.

FATİH'DEN DESTEK SÖZÜ
CHP'nin projelerini detaylarıyla halka anlatan Kalkavan, AK Parti'nin yoksullaştırarak yönetmek istediği halkın aile sigortası kurumuyla desteklenerek aile bütçesine katkıda bulunulacağını belirtirken emeklilerin ise çıkarılacak intibak yasasıyla aralarındaki gelir dengesizliğinin giderileceğini, milli gelirden pay verileceğini ve çalışan emeklilerden yapılan kesintilerin kaldırılacağını söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA